Çözüldü MSI GF76 12UD Live BIOS Update hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

retributive

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo LOQ 15APH8
AMD Ryzen 7 7840HS, NVIDIA Geforce RTX 4060 Laptop, Crucial 32 GB 5600 MHz DDR5 RAM, Kioxia 1 TB NVMe M.2 SSD + Kioxia Exceria Plus G2 2 TB NVMe M.2 SSD, 1920x1080p 144 Hz G-SYNC, Nahimic Audio, Windows 11 Home
Meslek
Android Yazılım Geliştirme ve Tasarlama
Selamlar hayırlı kandiller herkese!👋

Ekran görüntülerinde göründüğü üzere Kaspersky Plus ve Defenderi kapalı hale getirmeme rağmen ve MSI Center'da kontrol etmeme rağmen Live Update bölümünde herhangi bir BIOS güncellemesi görünmüyor. Dizüstü bilgisayarın resmi web sitesine göre en güncel BIOS sürümünü kullanıyorum. Ancak Dosya gezgininde OneDC_Updater isimli klasör buldum ve imzalarını incelediğimde Micro Star International olarak görünüyor, yani MSI Center indiriyormuş bu dosyaları. XML dosyasını incelediğimde sürüm numarası ve öncelik seviyesi Yüksek olduğu yazıyor. Model bilgisiyle ilgili bir şey girilmemiş. Otomatik olarak zaten kendi kuramıyor diye Manuel olarak Hotfix klasörü içerisinde UPDATEBIOS.exe dosyasını çalıştırmama rağmen bilgisayar herhangi bir tepki vermiyor. Google ve Bing'de bulduğum kadarıyla uyumluluk modu Windows 8 çalıştırın denmiş ancak denememe rağmen yine de tepki vermiyor. Sorunu nasıl çözebilirim bilgisi olan var mı? Recep abim, görürsen yardım olur musun?

Selamlar hayırlı kandiller herkese!👋

Ekran görüntülerinde göründüğü üzere Kaspersky Plus ve Defenderi kapalı hale getirmeme rağmen ve MSI Center'da kontrol etmeme rağmen Live Update bölümünde herhangi bir BIOS güncellemesi görünmüyor. Dizüstü bilgisayarın resmi web sitesine göre en güncel BIOS sürümünü kullanıyorum. Ancak Dosya gezgininde OneDC_Updater isimli klasör buldum ve imzalarını incelediğimde Micro Star International olarak görünüyor, yani MSI Center indiriyormuş bu dosyaları. XML dosyasını incelediğimde sürüm numarası ve öncelik seviyesi Yüksek olduğu yazıyor. Model bilgisiyle ilgili bir şey girilmemiş. Otomatik olarak zaten kendi kuramıyor diye Manuel olarak Hotfix klasörü içerisinde UPDATEBIOS.exe dosyasını çalıştırmama rağmen bilgisayar herhangi bir tepki vermiyor. Google ve Bing'de bulduğum kadarıyla uyumluluk modu Windows 8 çalıştırın denmiş ancak denememe rağmen yine de tepki vermiyor. Sorunu nasıl çözebilirim bilgisi olan var mı? Recep abim, görürsen yardım olur musun?

Sorun Çözüldü Arkadaşlar! Bugün yeni bir BIOS güncellemesi geldiğini gördüm. Bu güncellemeyi yükledim ve dün MSI için ticket açmıştım. MSI Center yazılımının sistem dosyası olduğunu BIOS ile alakalı olmadığını söylediler.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-04-17 174607.png
    Ekran görüntüsü 2023-04-17 174607.png
    133,9 KB · Görüntüleme: 24
  • Ekran görüntüsü 2023-04-17 174714.png
    Ekran görüntüsü 2023-04-17 174714.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı