MSI GL62 6QD Ani Fan Hızının Düşmesi

prodigyx

Decapat
Merhabalar. Yaklaşık iki senedir kullandığım bir MSI GL62 6QD serisi bir laptop'um var. Bir iki gün önceye kadar gayet sessiz çalışan bilgisayar fanı aniden ses çıkarmaya başladı. Kapatıp açtığımda bilgisayar yine bir süre sessiz çalışıyor(bazen 5 dk bazen yarım saatten fazla oluyor) ancak bir süre sonra tekrar sesli şekilde çalışmaya devam ediyor. İki hafta önce bir SSD takmıştım bilgisayara ancak bilgisayar iki haftadır gayet sessiz çalışıyordu bundan dolayı herhangi bir sıkıntı görmedim. Bilgisayar kapağını tekrar açtım ve açılı şekilde çalıştırarak sorunu görmeye çalıştım ancak fanı zorlayacak herhangi fiziksel bir etkende göremedim ve bu sırada fanı yine sessiz şekilde çalışıyordu. Artı dragon gaming center programında fan hızını gözlemlerken normalde 3200 civarı seyreden Fan hızı değeri ses çıkmaya başladığında 2800 civarına düşüyor neden olduğunu anlamış değilim. Bununla ilgili bilgisi ve çözümü olan varsa çok sevinirim, teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı