MSI GL65 vs GL75 ve ASUS ROG STRIX G531

OknSva

Centipat
Gaming sektöründe e-ticaret yapan ve oyunda oynayan birisiyim. Asıl sektörüm PS ancak artık iyi bir bilgisayar şart oldu. Bu ilanı 8 senelik Toshiba'dan giriyorum :) Bütçemin üst sınırı 12.500 TL ve indirim bekliyorum :)

Bütün kriterleri eleye eleye bu 3 cihaza kadar düşürdüm arkadaşlar. GL65 serisinin yuksek ekran kartı ve 10. nesil işlemcisi laptopu uzun yıllar kullanmamda etkili olur diye düşünerek bir adım öne çıkardı. ASUS'un tasarımı ve fiyatı, GL75 ile ASUS arasında gördüğüm kadarıyla ekran farkı var, bir de ASUS'ta 1 TB HDD var. Her birinin diğerine ağır basan özellikleri mevcut.

Bu konuda her fikrinize her yardımınıza açığım. 1 haftadır forumu da okudum. Karar vermek çok zorlaştı. Büyük bir indirim kararımı kolaylaştırabilir tabı ama en önem verdiğim konu alıp 5-6 sene arkama bakmadan, 5 sene sonrada açıp FM oynayabileceğim bir laptop :)

Son düzenleyen: Moderatör:
buna bi bakın hocam pc sağlam
9750h olması ısınma anlamında avantaj performans anlamında dezavantaj ama msi ile arasında hatrı sayılır fiyat farkı var

Hocam omen serısı pozıtıf yanı metal kasa olması ama bıraz kaba gorundu gozume, ayrıca ısınma problemı cozuldude dense oncekı serılerde kronık olan bır durum benı sogutma anlamında asus ve msı almaya ıttı , Tavsiyen ve cevabın için teşekkür ederim ama bu 3 model arasında bır seçim yapacagım :(
buna bi bakın hocam pc sağlam
9750h olması ısınma anlamında avantaj performans anlamında dezavantaj ama msi ile arasında hatrı sayılır fiyat farkı var

Hocam Omen modelinde pozıtıf yan olarak metal kasa olması onemli ancak dızayn olarak beni çekmedi. Ayrıca 9750h zaten ısınan bır ıslemcıymıs omen serısınde onceki modellerde bu kronik bır sorun olmus, her ne kadar duzelttıkte dense 5-6 sene kullanacagım bır laptopa bu parayı verırken sogutmayı goz ardı edemedım ve bu yuzden msı ve asusa yoneldım. Bu 3 model arasında bir seçim yapacagım. Bunlar arasındaki fikrin nedir acaba ? İlgin ve tavsiyen için teşekkür ederim.

Acaba hangi modeli aldınız ?
Asustan uzaklaştım tek seçeneğim MSI olarak kaldı, iyi bir indirim bekliyorum. Neden MSI dersende soğutma performansı laptoplar için çok şey demek, ayrıca kullandığı malzeme kalitesinede diğer markalardan daha çok güvendiğim için uzun ömürlülük açısından MSI tercih edeceğim.

Asustan uzaklaştım tek seçeneğim MSI olarak kaldı, iyi bir indirim bekliyorum. Neden MSI dersende soğutma performansı laptoplar için çok şey demek, ayrıca kullandığı malzeme kalitesinede diğer markalardan daha çok güvendiğim için uzun ömürlülük açısından MSI tercih edeceğim.
Acaba msi ın hangi modelini alıcaksınız ?

Geri
Yukarı