MSI GL72 6QF-641XTR vs Monster Abra A7 V6.5.1

CihanSarikus

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi forumlar.
Birçok Notebook önerisi için konu açtım burada fakat konulara cevaplar gelmedi. Ben de bulduğum iki model arasında kaldım, arkadaşlar bu konu sürekli tartışılır MSI vs Monster diye ben de bu konuya bir açıklık getirilmesini istiyorum, yalnız şu marka en iyisidir diğeri kötüdür diye değil, bu iki model arasında hangisi bana uygundur diyeyim.
Ben bilgisayar programcılığı 1. sınıf öğrencisiyim, programlama ve grafik tasarım programları kullanıyorum.
Şimdi yeni bir şey öğrendim, MSI'ın bu modeli TN PANEL, Monster alırsam IPS panel seçeneği ile alacağım.
Grafik tasarımla uğraştığım için Photoshop ve Illusrator gibi programları kullanıyorum. TN panel araştırdığım kadarıyla IPS panele göre renkleri daha düşükmüş bu çok etki eder mi grafik için IPS panel olan Monster mı almalıyım ?
Ayrıca Monster'ın bu modelinde Cooler Booster 3 yok, turbo fan diye bir şey var çok ısınıyor diyen arkadaşlar var. Kullananlar varsa bu konuya da bir açıklık getirebilirlerse sevinirim.
Bütçem en son olarak 4200₺, bu da verebileceğim en son fiyat. Önerdiğiniz bir model var mıdır bu fiyata daha iyi olarak?

Buyurun arkadaşlar, bu MSI'ın modeli Sanalmarketim'de 8 GB ek RAM ilave edilerek gönderiliyor.
MSI GL72 6QF-641XTR Core i7-6700HQ 16GB 128GB SSD+1TB GTX960M 4GB 17.3" Full HD FreeDos | sanalmarketim

Arkadaşlar bu da Monster, buna da ben özelleştir bölümünden 8 GB RAM ve IPS panel ilave olarak alacağım alırsam fikirlerinizi ve kullanıcı yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI'n ekranı bence gayet iyi ve yeterli.
Bu işin bir de sürücü ve yazılım desteği kısmı var ve MSI bu konularda gerçekten çok iyi. (True Color, Nahimic vb. programlar özellikle.)
Isınma konusunda ise ısınmayan laptop yoktur diye düşünüyorum :D ama MSI soğutma konusunda Monster'den yine bir adım önde görünüyor.
İçeride kullanılan Chip'lerin MSI'da Monster'a nazaran daha kaliteli olanlardan kullanıldığını okumuştum hatta bunu bir kaç konuda da belirtmişlerdi. Bende MSI aldım memnunum 2 yıl olacak çok şükür daha hiç yolda bırakmadı.

MSI'n ekranı bence gayet iyi ve yeterli.
Bu işin bir de sürücü ve yazılım desteği kısmı var ve MSI bu konularda gerçekten çok iyi. (True Color, Nahimic vb. programlar özellikle.)
Isınma konusunda ise ısınmayan laptop yoktur diye düşünüyorum :D ama MSI soğutma konusunda Monster'den yine bir adım önde görünüyor.
İçeride kullanılan Chip'lerin MSI'da Monster'a nazaran daha kaliteli olanlardan kullanıldığını okumuştum hatta bunu bir kaç konuda da belirtmişlerdi. Bende MSI aldım memnunum 2 yıl olacak çok şükür daha hiç yolda bırakmadı.

True color yazılımı bu modelde mevcut değil ve bazı arkadaşlar ciddi manada ips panele göre kalitesiz diyorlar bu model Hakkı'nda bende Monster düşünüyorum ama ips panel ilave edip

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı