MSI GL73 RAM slotu çalışmıyor

Nossissuzi

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Anakart
MSI GL73
İşlemci
Intel Core i7-8750H
Mevcut takılı olan 8 GB DDR4 RAM'i diğer slota taktiğimda PC siyah ekranda kalıyor. Intel Processor Diagnostic Tool uygulmasıyla test yaptim, işlemcide problem yok. Başka yapılacak bir şey bulamadim.

Resimde LTK4.0R olan slot çalışmıyor.

Yardımcı olabilecek yok mu gerçekten.

Dosya Ekleri

• rsmm.jpg
    rsmm.jpg
    228,7 KB · Görüntüleme: 40
  • ekrn.png
    ekrn.png
    86,1 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:
Hocam bence o ram'ler sırayla takılıyordur tekli olarak 2. yere takınca öyle bir sonuç almış olabilirsin elinde fazladan ram varsa ikisini birden takıp dener misin büyük ihtimal düzelir tabi teknik bilgiye sahip değilim tahminim bu yönde servisini arayıp sorabilirsiniz. Bir de iyi oturtmayınca siyah ekran verebiliyor. Laptop RAM Yükseltme Rehberi buradan bilgisayarım açılmıyor kısmındaki önerileri uygulayabilirsin.

Cevabınız için teşekkürler.Yedek DDR4 ramim malesef yok deneyemiyorum o yüzden ama mutlaka deneyeceğim konudan farklı olarak MSI GP73 Leopard 8RD sitesinde memory kısmına 2400 Mhz ve 2666 Mhz yazıyor.Bende zaten 8Gb DDR4 2666 Mhz Ram takılı ama neden 2400 Mhz yazıyor kendi sitesinde.

Mevcut takılı olan 8 GB DDR4 RAM'i diğer slota taktiğimda PC siyah ekranda kalıyor. Intel Processor Diagnostic Tool uygulmasıyla test yaptim, işlemcide problem yok. Başka yapılacak bir şey bulamadim.

Resimde LTK4.0R olan slot çalışmıyor.

Yardımcı olabilecek yok mu gerçekten.
Alkol,Dezenfektan,Kolonya gibi sıvılar evlerde bulunur ram slotuna dökün ve fırçayla temizleyin birdaha deneyiniz

Cevabınız için teşekkürler.Yedek DDR4 ramim malesef yok deneyemiyorum o yüzden ama mutlaka deneyeceğim konudan farklı olarak MSI GP73 Leopard 8RD sitesinde memory kısmına 2400 Mhz ve 2666 Mhz yazıyor.Bende zaten 8Gb DDR4 2666 Mhz Ram takılı ama neden 2400 Mhz yazıyor kendi sitesinde.
2400 mhz'li modeli de vardır.

Geri
Yukarı