MSI GL75 Leopard 10SDR-286XTR fiyatını hak ediyor mu?

Yurt dışı geliş-gidiş işlemleri düşündürüyor. Malum bir sorun çıksa uzun süre beklemek gerekecektir. Vatan'dan ASUS almıştım. Problemli olmasına rağmen servis 400 küsur lira talep etti ve yetmezmiş gibi yere düşürüp çiziklerle geri yolladı. Tüketici hakem heyeti ve Vatan PC kamera görüntüleriyle 4 ay sonra paramı geri aldım. GL75 alıp 1 hafta sonra iade ettim. Program olarak Matlab kullanıyorum. Oyun oynamıyorum. Üniversite hocasıyım ve laptop çalışmalarım için kullanacağım.​
Evet hocam yurt dışının o sıkıntıları var. Sıkıntı olmasın diye daha yüksek paralar verilip de daha düşük özelliklerle Türkiye'den alınan ürünlerde de bahsettiğiniz sıkıntılar olabiliyor. Matlab programının neyi ne kadar kullandığını bilmemekle birlikte oyun oynamıyorsanız 1. bilgisayarı almanızı öneririm çünkü aradaki fiyat farkına değmez. O farka SSD ve RAM alıp kendiniz veya herhangi bir bilgisayar tamircisine götürüp başında bekleyerek taktırabilirsiniz. Bildiğiniz üzere turbo fan sesi biraz yüksek, Matlab programı işlemciyi çok kullanmıyorsa dolayısıyla daha az ısınır ve turbo fana gerek yok derseniz alın derim. 1.'nin fiyatı Türkiye piyasasına göre ve 17.3" için idare eder gibi geldi. Hem kamerasıda var sanırım size lazım olabilir.

İkisi arasından birini seçmeniz gerekiyorsa 1660Ti olanı alın.O modelin 2060 lı versyonu 4-5 gün önce indirimde 11.000₺ gibi bir küsüre alanlar oldu.

Son düzenleme:
Oyun oynamıyorsan 2 yıl sonra beş para etmeyecek bilgisayara servet basma git 2. el temiz bir şey al 2bin'e. Bende mühendislik okuyorum. GT 525M bile fazla fazla yetiyor o programlara. SSD'de var hemen hemen aynı performansı alırız seninle iş için.

Ben de makine mühendisiyim dediğiniz programları kullanıyorum. Cad-Cam-Cae programları işlemci ağırlıklı çalışır. Tabiki grafik kartı da önemlidir. Özellikle 3d kapsamlı tasarım yapılıyorsa grafik kartına ağırlık verilmeli fakat sadece eğitim ve temel düzey amaçlı kullanılıyorsa grafik kartının çok önemi yok.
İşin özü ileriye dönük bir laptop olmasını istiyorsanız malzeme kalitesi ön plana çıkıyor. Elektronik şeyler biraz şans işi her ürün aynı olmuyor. Farklı farlı sorunlara sahip olabiliyorlar. Legion 5 aldım birkaç sorun yaşadım ve iade süreci başlattım. İade alınırsa MSİ düşünüyorum ben de.

Yeni konular

Geri
Yukarı