MSI GL75 Leopard 10SDR laptop takılıyor

Bidoncu

Femtopat
Arkadaşlar merhaba. MSI marka laptopum var kilit ekranından masaüstüne geçişlerde aynı şekilde masaüstünden kilit açma ekranına geçtiğimde, bildirim merkezine tıkladığımda bilgisayar takılıyor. Gözlemlerime göre, Windows 10'un Win+L tuşu NVIDIA ekran kartının uyanmasına sebep oluyor ve 1 saniyelik takılmalar çok rahatsız edici. Bu sorunu çözmede bana yardımcı olur musunuz?

Sistem özellikleri:
Windows 10 Home Single Language.
MSI GL75 Leopard 10SDR.
i7 10750H.
16 GB RAM.
GTX 1660 Ti.
1 TB HDD + 512 GB SSD.
Bütün driverler güncel.

Hocam takılması normal değil, bu bir driver hatası. Driverler güncel yazmışsınız ama büyük ihtimal bir hata yaşandı. Bu hatayı bulmak zor olabilir. Önerim format atıp driverları sağlam sitelerden yeniden kurmanız.

Hocam takılması normal değil, bu bir driver hatası. Driverler güncel yazmışsınız ama büyük ihtimal bir hata yaşandı. Bu hatayı bulmak zor olabilir. Önerim format atıp driverları sağlam sitelerden yeniden kurmanız.

Hocam temiz kurulum yapıp Windows 10 Update ile driverleri güncelledim, NVIDIA sürücüsünü ise NVIDIA Experience ile son sürümü indirip temiz kurulum yaptım sorun hala devam ediyor. Oyunlarda takılma veya FPS düşmesi gibi sorunlar yok, sadece Win+L tuşu Ekran kartının uyanmasına sebep oluyor. Oyun açıkken kilit ekranına geçtiğimde ise o 1 saniyelik takılma olmuyor NVIDIA ekran kartı aktif olduğu için.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Çok rahatsız etmiyor ama sinir bozucu bir durum. Çözüm için takipteyim.

Hocam aynı model bende de mevcut. Sağ altta bulunan ses barına basıp sesi açıp kısmaya çalıştığımda 2 3 saniye donduktan sonra tepki veriyor. Dediğin gibi kilitlerken veya uykuya alırken donma veya takılma olmuyor ama uykuya alıp veya kilitleyip açarken saniyelik donmalar oluyor. Diğer oyunlarda bir sorun yok fakat CS:GO açılırken ekran 3 defa simsiyah olduktan sonra oyun açılıyor. Ben yanlış bir driver mi yükledim diye düşünmüyor değilim. Mümkünse Dragon Center'dan driver sürümlerinin ekran görüntüsünü alıp atabilir misin? Ayrıca konuyu takipteyim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı