MSI GP62M 7RD Leopard 619-TR'nin Ekran Kartı Ne?

Mutlu Arıcık

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Arcadia Bay
Bu Gaming Notebook'a sahibim.
MSI GP62M Leopard Pro Core i7 Notebook - Vatan Bilgisayar

Masaüstü ekran kartları kalın ve üstünde ekstra soğutma için fanlar vs. var fakat 10 serili notebook'larda M ibaresi yok.
Örneğin: 1050m 1060m gibi.

Yani ekran kartları 10 serisi olan gaming Notebook'larda masaüstü ekran kartının soğutmasız hali konulmuş Notebookun kendi içindeki soğutma sistemine bağlanmış.

Biliyorsunuz ki 1050 OC 1050 GAMİNG X gibi modeller var bu Gaming Notebook'da hangi model ekran kartı kullanılıyor ?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Notebook modellerinde 10. seriden itibaren M ibaresi kalktı bunun sebebi artık ekran kartlarında masaüstü ile aynı GPU çekirdeğinin kullanılması ama bu masaüstü ile birebir ekran kartı demek değil aralarında frekans farkları var. Sizin bahsettiğiniz 1050 OC modelleri belirtildiği gibi fabrika çıkışlı soğutmalarına güvenilerek overclock edilmiş modeller. Aralarında eskisi kadar olmasada az performans farkı var. Benim yanlış ve ya eksik bildiğim bir şey varsa düzeltir ve ya eklerseniz sevinirim.

Notebook modellerinde 10. seriden itibaren M ibaresi kalktı bunun sebebi artık ekran kartlarında masaüstü ile aynı GPU çekirdeğinin kullanılması ama bu masaüstü ile birebir ekran kartı demek değil aralarında frekans farkları var. Sizin bahsettiğiniz 1050 OC modelleri belirtildiği gibi fabrika çıkışlı soğutmalarına güvenilerek overclock edilmiş modeller. Aralarında eskisi kadar olmasada az performans farkı var. Benim yanlış ve ya eksik bildiğim bir şey varsa düzeltir ve ya eklerseniz sevinirim.

Ben Gaming X OC gibi modellerden hangisi diye sormuştum ama yinede verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı