MSI GP62M 7RD Leopard İncelemesi

Merhaba arkadaşlar Vatan Bilgisayar'dan KDV indirime ile 2 gün önce 3350TL civarına almış olduğum laptopun incelemesini yazmak istedim.

İlk önce kutu tasarımının güzel olduğunu ama kutuda yanlış bilgiler olduğunu belirtmek isterim. Bana laptop RGB aydınlatmalı değil denildi ama kutuda öyle yazıyor. Büyük ihtimal aynı kutuyu başka modellerde de kullandıklarından öyle.

Masaüstü bilgisayarım zaten var, ben bu laptopu yanımda taşıyabileceğim ideal bir cihaz olsun diye aldım, masaüstüyle kıyaslanamaz zaten performans olarak. Ama GTX1050'nin performans olarak oldukça tatmin edici olduğunu söyleyebilirim. i5 7300HQ ve 8GB DDR4 RAM GTX1050 ile çok ideal bir kombinasyon oluşturmuş. GTX1050 yerine Ti versiyonu olsaymış kusursuz olurmuş ama şu zamanlardaki Türkiye laptop fiyatlarına bakarsak 10. nesil ekran kartı içeren en ucuz laptop olabilir.
Klavye Steelseries tarafından yapılmış ama normal bir laptop klavyesinden farkı yok. Hatta home, page up, page down tuşlarının num. pad üzerine ekstra fonksiyon olarak eklenmiş , kısaca bu tuşları kullanmak için num. lock açmanız gerekiyor (GTA5 oynarsanız anlarsınız).
Soğutma sisteminin çok güzel yapıldığını söyleyebilirim. Cihaz normal kullanımda oldukça sessiz, iki fan kullanıyor biri oyun oynamadıkça çalışmıyor(ekran kartı fanı). Oyun oynarken de ortalama ses seviyesinde. Pil ile oyun oynamaya çalışırsanız FPS 30'a sabitleniyor cihazda pek ısınmıyor. Ama benim için FPS 30'a sabitleneceğine ekran kartı normal bir şekilde hız düşürse (kısaca düşük ayarlarda olsa da 60 FPS alsam daha iyi olurdu). Bu cihazla ilgili olan en büyük sorun parmak izi kalması. Aslında kasa çok güzel bir yapıya sahip (fan yeri, şekil olarak) ama o kadar çok parmak izi kalıyor ki. Eliniz yağlı olmasa bile en küçük dokunuşta iz kalıyor. Ben temizliyordum ama her 2 saatte bir eski haline döndüğünü görünce pes ettim.
Bir sorun daha (herkes aynı düşünmeyebilir) pil kasaya gömülü. Pili nasıl koruyacağımı bilemiyorum oyun oynarken mecburen adaptöre takılı kalmalı (30FPS zevkli geliyorsa ayrı) Sürekli şarj durumunda kalmasının sağlıklı olmadığını biliyorsunuzdur herhalde.

Özet olarak:
Cihaz fiyatına göre çok iyi iş görüyor. Ucuza bulursanız almanızı şiddetle tavsiye ederim, iyi sosyaller.

Not: Ekleyebilirsem video eklemeye çalışacağım ama internet üzerinden gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz. Biraz sığ bir inceleme olduğu için şimdiden özür dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptoplar prize takılı olduğunda çok daha iyi performans gösteriyor. Zaten oyuncu laptop sahibi olsaydım prize takılı oynardım her türlü. Zaten masaüstün var. Bunu da taşınabilirliği için almışsın. O yüzden pil konusunu dert etme ve hiç acımadan pile prize takılı oyna. 30FPS saydığın özellikteki bir PC için çok düşük değil mi? Driverların sürümünü felan güncelledin mi? Bu arada makinen güzel hayırlı olsun.

Laptoplar prize takılı olduğunda çok daha iyi performans gösteriyor. Zaten oyuncu laptop sahibi olsaydım prize takılı oynardım her türlü. Zaten masaüstün var. Bunu da taşınabilirliği için almışsın. O yüzden pil konusunu dert etme ve hiç acımadan pile prize takılı oyna. 30FPS saydığın özellikteki bir PC için çok düşük değil mi? Driverların sürümünü felan güncelledin mi? Bu arada makinen güzel hayırlı olsun.
Kuzenimin 7000TL'lik monster laptopundada aynı şey oluyor prizden sökünce. Eskiden prizden sökünce ekran kartı hızı azaltırdı ve ayarları kısarak 60FPS alabilirdik ama şimdikiler direk 30FPS yapıyor pile geçince herhalde.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı