MSI GP72 6QF Overclock

hallofen

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. MSI GP72 6QF bilgisayarına sahibim. Bu laptopa OC. yapmanın bir zararı olur mu ?

Core clock 1175 MHz, Memory clock 2505 MHz'de çalışırken,
Core clock'u 1250 MHz, Memory clock'u 3000 MHz 'ye çıkardım.

Oyunlarda sıcaklık bi 10 derece arttı ekran kartı 72 dereceleri gördü. Buna rağmen 55 olan FPS'yi 65 FPS'lere kadar arttırdı. 40 FPS aldığım oyunda ise 44-45 almaya başladım.

Core clocku +75 MHz, Memory Clocku +495 MHz arttırdım ve bunun laptop için bir zararı var mıdır?

Not: Ekran kartım GTX 960M. O.C'ta yeniyim. Kart yanacak diye korkmuyorum sıcaklığını görebiliyorum zaten 72 üstüne çıkmadı. Maximum arttırılabilen değer olarak core clock +135mhz memory clock +1000 MHz'de de oyunları denedim. Sıcaklık 80'leri görmüyor. Sıcaklıklar bu seviyedeyken kart yanmaz diye düşünüyorum. Doğru mudur acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam öncelikle şunu belirtmek isterim GTX 960M hali hazırda birçok oyunu gayet yeterli FPS'lerde kaldırabilecek güçte bir kart, O.C. illa yapmayı düşünüyorsanız MSI'da bir miktar tabiki mümkün olabilir fakat henüz yeni bir cihaz sandığım kadarıyla ve O.C. için erken olduğunu düşünüyorum çünkü kartın rahatlıkla (oynanabilir seviyede) çalıştırabileceği düzeyde oyunlar varken kartı şimdiden yıpratmaya inanın değmez, ta ki ne zaman piyasada ki tüm oyun yeni oyun motorları tarafından geliştirildiğinde yüksek gereksinimlere sahip olur o zaman yavaşça O.C. için başlayabilirsiniz, birde şunu eklemek istiyorum bildiğim kadarıyla O.C. yapılacağı zaman ilk önce yavaş yavaş başlanıyor sistem kararlılığı açısında ve zamanla yükseltilerek ilerleniyor, halen O.C. yapmayı düşünüyorsanız bu işlerden anlayan bir arkadaşa danışarak yükseltmeniz daha faydalı olabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı