MSI GP76 Leopard 11ug deneyimi

Savaj

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI GP76 Leaopard
RTX 3070 140W - i7 11800H - 240hz ekran - 16 gb 3200mhz cl16 ram - 1tb ssd
Selamlar herkese, ben Salı günü bu laptopu aldım ve deneyimlerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

• Öncelikle MSI her zaman olduğu gibi tasarım ve sağlamlık konusunda yine döktürmüş, elinize aldığınızda; "Evet, bu laptop cidden kaliteli." diyorsunuz hatta bakmanız bile yetiyor. Laptop biraz ağır, 2.9 kg, ama cidden değiyor aldığınıza.

• Klavye tarafında SteelSeries klavye kullanıyor ve cidden kullandığım en kaliteli klavye diyebilirim rahatça. Touchpad'i de oturaklı, sağlam yapmışlar, gecikme gibi bir sorunu asla yok.

• Soğutma konusunu çok başarılı yapmışlar. CPU sıcaklığı gerçekten çok düşük boyutlara hatta Valorant ve Dying Light oynarken işlemci 63 dereceyi geçmedi. Ekran kartı da 57 civarındaydı hep. Ekran kartı RTX 3070 ve bu ekran kartı 140 Watt'a kadar çıkabiliyor, bundan çok fazla bahsetmeme gerek yok sanırım çünkü aldığı FPS'ler çok üst düzey. İşlemci olarak Intel i7 11800H var. Bu işlemci yeni çıktı. 11. nesil ve gerçekten olmuş, herhangi bir sıkıntısı yok. Aynı zamanda optimus konusunu 11. nesil ile biraz daha azaltmışlar. Mshybrid modu ile dGPU modu arasında pek bir FPS farkı oluşmadı; 10 FPS ya oldu ya olmadı. Ben de ekran kartının daha az zarar görmesi için Mshybrid modunda kullanıyorum laptopu.

• Render için çok güzel bir laptop. 2 dakikalık 4K bir videoyu renderlaması 15 saniye falan sürdü. Ekran 240Hz ve ciddi anlamda güzel bir ekran. Düşük gecikme süresi var ve çok akıcı.

Genel olarak laptoptan çok memnunum. İndirimle beraber 23 bin liraya aldım ben. Şu an 24-25 bin lira civarlarında sanırım ve daha da artacak gibi. Eğer laptop bakıyorsanız şiddetle tavsiye ederim.

Doğrusuyla yanlışıyla deneyimlerimi anlatmaya çalıştım. Umarım beğenmişsinizdir, unuttuğum şeyler elbet vardır. Çok özür diliyorum bunlar için. Sorunuz varsa seve seve cevaplarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar herkese, ben salı günü bu laptopu aldım ve deneyimlerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

• Öncelikle MSI her zaman olduğu gibi tasarım ve sağlamlık konusunda yine döktürmüş, elinize aldığınızda; "evet, bu laptop cidden kaliteli." diyorsunuz hatta bakmanız bile yetiyor. Laptop biraz ağır, 2.9 kg, ama cidden değiyor aldığınıza.
  • Klavye tarafında SteelSeries klavye kullanıyor ve cidden kullandığım en kaliteli klavye diyebilirim rahatça. Touchpad'i de oturaklı, sağlam yapmışlar, gecikme gibi bir sorunu asla yok.
  • Soğutma konusunu çok başarılı yapmışlar. CPU sıcaklığı gerçekten çok düşük boyutlara hatta Valorant ve Dying Light oynarken işlemci 63 dereceyi geçmedi. Ekran kartı da 57 civarındaydı hep. Ekran kartı RTX 3070 ve bu ekran kartı 140 Watt'a kadar çıkabiliyor, bundan çok fazla bahsetmeme gerek yok sanırım çünkü aldığı FPS'ler çok üst düzey. İşlemci olarak Intel i7 11800h var. Bu işlemci yeni çıktı. 11. nesil ve gerçekten olmuş, herhangi bir sıkıntısı yok. Aynı zamanda optimus konusunu 11. nesil ile biraz daha azaltmışlar. Mshybrid modu ile dGPU modu arasında pek bir FPS farkı oluşmadı; 10 FPS ya oldu ya olmadı. Ben de ekran kartının daha az zarar görmesi için mshybrid modunda kullanıyorum laptopu.
  • Render için çok güzel bir laptop. 2 dakikalık 4K bir videoyu renderlaması 15 saniye falan sürdü. Ekran 240Hz ve ciddi anlamda güzel bir ekran. Düşük gecikme süresi var ve çok akıcı.

Genel olarak laptoptan çok memnunum. İndirimle beraber 23 bin liraya aldım ben. Şu an 24-25 bin lira civarlarında sanırım ve daha da artacak gibi. Eğer laptop bakıyorsanız şiddetle tavsiye ederim.

Doğrusuyla yanlışıyla deneyimlerimi anlatmaya çalıştım. Umarım beğenmişsinizdir, unuttuğum şeyler elbet vardır. Çok özür diliyorum bunlar için. Sorunuz varsa seve seve cevaplarım.

1623129274911.png

SSD hız testimi şöyle bırakayım.

Geri
Yukarı