Çözüldü MSI GS65 Stealth 9SE laptopta WDF_VIOLATION hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
RAM
16 GB Diğer bilgim yok
SSD veya HDD modeli
2 adet Ssd 1 tanesi 500GB 1 tanesi 1TB
Ekran kartı
RTX2060
Anakart
Bilmiyorum
İşlemci
İ7 9750H
Merhaba. Bilgisayarım MSI GS65 Stealth 9SE. Bilgisayarımda çok sık mavi ekran hatası aldım. Bilgisayarımı garantiye yolladım ama sorun bulamadılar. Tekrar yolladım müşteri memnuniyeti adına soğutma bloğunu ve RAM'i değiştirdiler. Uzun süreli testte herhangi bir sorun bulamadılar. Bilgisayarım dün geldi ve bugün yine mavi ekran hatası alıyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Bir kere aldım bilgisayarımın garantisi 1 hafta sonra bitecek onun için sadece 1 tane dosya paylaştım. Tekrar gelirse güncellerim konuyu.

Çözüm
Kendisi sanırım meşgul veya konu gözünden kaçmış olabilir. Kendim gördüklerimi paylaşmak istiyorum.

Ekran kartı ile ilgili bir sorun gözüküyor. Sürücü güncel olmayabilir veya daha kötüsü donanımsal bir sorun olabilir.
Öncelikle DDU ile ekran kartı sürücünüzü temizleyip, en son WHQL sürümü kurun. RTX 2060 için aşağıdaki sürücüyü kurabilirsiniz.

Her iki dökümde de ortak olarak gözüken bir yüklenemeyen modül var. SymELAM.sys. İnternetten araştırdığım kadarıyla bu bir Anti-Malware ile ilgili. Norton kullanıyorsanız kaldırın. Onun dışında sistemde kurulu Symantec ile ilgili bir yazılım varsa temizleyin.
@Serkan Küçüktunç ben de aynı hatayı almaya başladım son 3-4 gündür. Ben Ethernet dönüştürücüsü kullanıyorum bilgisayarımın Ethernet girişi de arızalı sanırım kablo taktığımda hiçbir kabloyu görmüyor. İdarelik Ethernet dönüştürücüsü aldım ama son 1 haftadır devamlı temassızlık yapıyor sanırım sürekli olduğu yerde internet bağlantısını koparıyor geri bağlıyor birkaç saniye sonra. Sanırım bunun yüzünden 3 kere mavi ekran hatası aldım aynı koda sahip. Bir bilginiz var mı?

@Serkan Küçüktunç ben de aynı hatayı almaya başladım son 3-4 gündür. Ben Ethernet dönüştürücüsü kullanıyorum bilgisayarımın Ethernet girişi de arızalı sanırım kablo taktığımda hiçbir kabloyu görmüyor. İdarelik Ethernet dönüştürücüsü aldım ama son 1 haftadır devamlı temassızlık yapıyor sanırım sürekli olduğu yerde internet bağlantısını koparıyor geri bağlıyor birkaç saniye sonra. Sanırım bunun yüzünden 3 kere mavi ekran hatası aldım aynı koda sahip. Bir bilginiz var mı?
Minidump dosyalarınızı paylaşıp yeni bir konu oluşturun. Ek olarak bu mesajınızda yazdıklarınızı o konuya da eklerseniz iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı