MSI GT 80 Titan 2QE laptop siyah ekran sorunu

watch kitty

Hectopat
Daha fazla  
Benim MSI GT 80 Titan 2QE (980M SLI) laptopum var. Bir gece indirme yapmak için açık bıraktıydım ekranı kapatım, sabah kalktığımda ise ekranım açılmadı. Daha öncede bu meydana gelmişti PC'yi aç kapa yapınca düzeliyordu fakat bu sefer düzelmedi. Gece açıkken DX update yapmış. Laptopu açarken ekran aydınlanıyor ama hiç görüntü gelmiyor, BIOS'a giremiyorum yani. Harici ekran taktım her şey normal çalışıyor. Ekranın bozuk olup olmadıgını teğit etmek icin aç kapa düğmesinin solundaki GPU dügmesine bastım. Intel Pro 5200 dahili kart ile hiçbir sıkıntı olmadan ekran açılıyor. PC'ye reset attım, BIOS güncelledim fakat nafile grafik kartları ile PC'yi açtıgım zaman laptopun ekranı siyah kalıyor. Servise gönderdim, garanti süresi geçene kadar ellerinde beklettiler sonrasında olduğu gibi geri gönderdiler. Adamları dava ettim ama henüz davadan ses soluk yok. Sonrasında kendim V-BIOS'u güncellemeye çalıştım (öyle bir şeyler varmış da ben tam olarak ne oldugunu bilmiyorum). Supporttaki adamların dediği gibi ekran kartini devre dışı bırakıp güncellemeye çalıştım, lakin ekran kartını devre dışı bırakınca harici ekran kapandığı için güncelleyemedim. Parçalarını söküp tek tek söküp aynı model olan abimin PC'de denedim, grafik karti dahil her şey çalısıyor. Acaba benim yanlış yaptığım veya atladığım bir şeyler var mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı