MSI GT70 Model Seçimi

GT serisinde MXM slotu olması lazım. Ekran kartını değiştirme olanağın olur ileride yani. GTX770M alırsın sonra 3-4 sene sonra değiştirirsin olmadı ki gerek bile olmayacak bence.

Yok yahu 770 yerine 780 al diye aklını çelecek bir durum yok, 760- 770 ve 780 canavar ekran kartları. Hatta 770'in enerji verimlilik oranı diğer iki modelden daha optimize diyebilirim. Niye 780 almadım diye üzülmezsin :)

Ya da optik sürücüyü sökeceksiniz. Harddisk'in yerine SSD'inizi takacaksınız. Normal harddiski de bir adaptör ile optik sürücü yerine takacaksınız. Öyle de yapabilirsiniz.

Ya da optik sürücüyü sökeceksiniz. Harddisk'in yerine SSD'inizi takacaksınız. Normal harddiski de bir adaptör ile optik sürücü yerine takacaksınız. Öyle de yapabilirsiniz.
Aslında şu an kullandığım Sony vaio'yu o şekilde yaptım hocam ama bana çok sağlam gelmedi yani DVD rom yerine takılan parçanın içine 2.5" HDD yi takınca çok sağlam durmuyor sallanıyor. HDD içine ekstra ben slikon falan koymuştum ama içime sinmediği için çıkarmıştım şuna elimde 12mm lik DVD yeri takılan HDD yuvası var ama sıfır bilgisayarada bunu yapmaya gönlüm el vermiyor ki içinde 3 tane Mini SSD yuvası varken adamlar takarsan Msata portuna tak demiş al sana 3 tane Msata demiş yani onlara küfür gibi olur ;)

Corsair GS 128GB lik SSD'yi de 2 hafta önce almıştım Sony Vaio takmak için sonra çıkardım içime sinmeyince şimdi yok parasına satmak zorundayım ;(

Doğru diyorsunuz optik sürücü çıkartıp HDD'yi oraya yerleştirmeye kalkınca çoğu laptoba tam oturmuyor. Yurtdışında model bazında tam oturan aparatlar mevcut ama Türkiye'de göremedim açıkçası.

Arkadaşlar 1 hafta önce ABD den GT70 in Amazon.com: MSI G Series GT70 2OC-065US 17.3-Inch Laptop (Black): Computers & Accessories modelini sipariş ettim kredi kartından ödemesi yaptım her şey tamam ancak bana getirecek kişi mırın kırın etmeye başladı. Ben de mecburen siparişi iptal etmek zorunda kaldım ve Norma bilgisayardan GX70 siparişi verdim.

Bugün kargoya veriliyor bakalım dedikleri gibi dar boğaz olucak mı ? Ben her şey ultrada olsun şu FPS olsun demiyorum önemli olan oyundan zevk almak yanında verilen hediyelerde tam oyuncuya gidecek türden, kim ne derse desin herkes illaki aynı ürünü almak zorunda değil herkes istediğini kullanır. Elindeki modeli övmek en iyisi şu demek bence çok yanlış MSİ da bu bilgisayarı yaparken bazı şeyleri değerlendirmiştir heralde. Bilerek lades diyecek bir firma değil şimdi yurt dışı sitelerden bir sürü link paylaşıyorlar ama paylaşanlar cihazı eline alıp test etmiş değil.

Bu bilgisayarda günlük internet kullanımı ve oyun için bence şuan alınabilecek en iyi f/p cihazı GE serisine göre kasa yapısı soğutması daha iyi. Taşımada problem yoksa tabi :D

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı