MSI GT72 Dominator Pro Termal Macun Değişimi

smiLonly

Kilopat
Makaleler
4
Bilgisayarım oyunlarda kapanmaya başladı ve sıcaklığı yüksek bana göre. Bende termal macunu değiştirme zamanı geldiğini düşündüm. Bilgisayarı alalı 2. senesi olucak çünkü. Fakat bilgisayarı açtığımda çok karışık bir düzende dizayn edildiğini gördüm ilk defa açıyorum sonuçta ve termal macunu değiştiricem fakat nasıl yapıcağımı pek bilmiyorum. Bana yardımcı olur musunuz? @Recep Baltaş

IMG_4322.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
IMG_4322.JPG
Fotoğrafta kırmızı daireler fanların bilgisayara bağlantı vidaları. Bunlar birden fazlada olabilir tam göremedim. Zaten anlarsın başka vida varsa sökerken. Bunları sök. Daha sonra mavi daire fanların anakarta olan güç bağlatıları. bunlar iki fanda da olacak onlarıda bul ve çok zorlamadan çıkar. Tırnakla kolayca sökebilirsin soketli yapıdalar zaten. Daha sonra sarı dairelerdeki vidalar işlemci ve anakart vidaları. Bunlarıda söktükten sonra iki fan, bunlara bağlı bakır borular, ve borulara bağlı işlemci ve ekran kartı metal plakaları çıkacaktır. Bu metal plakaların altında kalan ve işlemci ve ekran kartının üstündeki termal bir mendil ile temizleyebilirsin. Macun çok kuruysa ıslak mendil kullanabilirsin ama önce ıslak mendili elinde iyice sıkıp suyunu çıkar ki işlem sırasında anakarta bir damlama falan olmasın. Termal macunu güzelce temizledikten sonra ince bir katman halinde ve hava boşluğu bırakmadan termal macunu sür.
Şu videoyu izleyebilirsin yardımcı olacaktır;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı