MSI GT72S-6QD 970M Driver Sorunu

Xplicit

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.

Bilgisayarı Vatan Bilgisayar'dan bugün aldım. Windows 10 kurulumunu görevli arkadaş yaptı sonra ben aldım hallederim driver'ları diye. Güncellemeleri yaptım. Hemen Skyrim'i indirdim falan denemek için. Derken oyuna girmeden experience'yi açayım dedim açılmadı. Güncelleyemedim ekran kartı sürücüsünü de. Araştırdım falan bir yerde kaldır diyordu sürücüyü çözüm olarak, bende kaldırdım. Bu sefer bilgisayar tamamen görmedi ekran kartımı. Tekrar kurmaya çalıştım ama kurulum esnasında ilk aşamada uyumluluk tararken onay vermiyor. Hatta GPU'yu tespit edemedi sanırsam driveri tamamen kaldırdığım için. Şimdi restart atıyorum bilgisayara. Tekrardan kurulum yapacağım. Aldığım hataları da buraya koyarım ekran görüntüsü şeklinde. Bir fikriniz var mı? Sorun neden kaynaklı olabilir veya ne gibi bir yol izleyebilirim sorunu çözmek için?

Şimdiden yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Bu arada Technopat'ta bir yerde okudum türkçe olması ile alakalı olabilirmiş galiba bende ingilizce kuracağım şimdi garanti olsun diye.

Aygıt Yöneticisinde ekran kartım gözükmüyor. Driver da kuramıyorum Geforce sistem uyumluluğu tararken başta hep hata veriyor. Ne yapacağım uyumadım uğraştım yine olmadı biri yardım etsin lütfen... :(

-----
Aynı hayatı yaşayan yokmu ? Ne yapabilirim sorunu aşmak için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce Intel sürücüsünü kuracaksınız, daha sonra NVIDIA sürücüsünü kurabilirsiniz. Intel devreye girmeden NVIDIA gözükmez. Ayrıca cihazın üstünde donanımsal bir GPU tuşu varsa buna basın. bazı modellerde harici ekran kartı tamamen devre dışı bırakılabiliyor.

Önce Intel sürücüsünü kuracaksınız, daha sonra NVIDIA sürücüsünü kurabilirsiniz. Intel devreye girmeden NVIDIA gözükmez. Ayrıca cihazın üstünde donanımsal bir GPU tuşu varsa buna basın. bazı modellerde harici ekran kartı tamamen devre dışı bırakılabiliyor.

Reset atıyorum tekrar deneyeceğim ama zaten dediğiniz gibi yapmıştım. İntel'in driverlarında sıkıntı yok HD graphics de gözüküyor aygıt yöneticisinde güncel olarak ama nvidia aygıt yöneticisinde gözükmüyor. Ayrıca ne geforce driverini ne de geforce experienceyi kurmuyor. Experience kurarken GPU'yu belirleyemedi gibi bir hata veriyor. Geforce driverini kurarken de uyumluluk tararken hata veriyor. Ama doğru sürücü olduğuna eminim.

Tekrar kuracağım şimdi. Dediğiniz gibi yapacağım. İnşallah bu sefer olur. Aldığıma pişman olmaya başladım.

Çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı