MSI GTX 1050 Ti dönüştürücü seçimi

furkansahin01

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Amazon üzerinden GTX 1050 Ti satın almak

Bu konuda geçen ekran kartı macerasından sonra bir dönüştürücü almam gerekti. VGA monitörüm olduğu için öncelikle pasif DVI to VGA aldım fakat çalışmadı. Daha sonra forumlarda okuduğum kadarıyla sadece Display Port-VGA HDMI-VGA olarak çalıştığını ve aktif bir dönüştürücü almam gerektiğini okudum. Şimdi iki tane dönüşürücü seçeneği var bunlardan hangisini almam gerekiyor?
Kablo şeklinde olan dönüştürücü: http://www.hepsiburada.com/dark-hdmi-vga-aktif-dijital-to-a…
Analog türü dönüştürücü:
Dark HDMI to VGA ve SES Aktif Dijital - Analog Dönüştürücüsü Fiyatı

Dark Display Port to Analog VGA Aktif Dönüştürücü Fiyatı
Bence almışken DP ile kullan.

Aktif bir adaptöre ihtiyacın var. Kesinlike Dark almanı önermem. Sandberg'in aktif adaptörlerini tercih edin, Alman malıdır ve chipsetli çok daha kalitelidir. Görüntüde kırılma ve chipsette ısınma gibi sorunlar yaşamazsınız.

Sandberg Hdmı - Vga Converter Çevirici Adaptör - 508-69 - n11.com
Sandberg marka varsa oda olur, dediğim gibi display port daha günceldir.

Hocam dijital görüntü analog görüntüye dönüşeceği için hangi porttan sinyal geldiğinin önemi yok. Yani en güncel portta olsa da en eskide olsa da yaşanacak kayıp değişmeyecek. :)
Ben S-Link HVS 11 kullanıyorum. Yazılar hariç görüntüde sıkıntı yok. Ama bugün para yatarsa Display portlu bir monitör alıp sorunu kökten çözmeyi planlıyorum. Şimdi direk kullanmadığımdan kalite olarak yorum yapamıyorum.

S-LINK HVS 30 kullanıyorum. Herhangi bir görüntüde yırtılma, yazılarda bir sorun falan hiç birşey ile karşılaşmadım. 60 FPS de kullanmak zorundada bırakmıyor. Tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı