MSI GTX 1050Ti Ekran Kırılma sorunu

Daha fazla  
Öncelikle merhabalar, direkt konuya girmek istiyorum. Sistemimin özellikleri şöyle:
  • İşlemci: Ryzen 3 1200
  • Anakart: A320m
  • Ekran Kartı: MSI GTX 1050Ti aero
  • RAM: 8 GB G.skill Ripjaws
  • Monitor: Asus VP247 1ms 60Hz
  • İşletim sistemi : Windows 10

Sorunum şu; Youtube veya herhangi bir sitede video izlerken görüntüde kırılma oluyor. Youtube'deki ghost testi diye bir şey vardı onda da yaptığımda onda da kırılmaların oldugunu fark ettim. Aslında ilk fark edişim böyle oldu. Eylül ayı gibi topladım bu sistemi, henüz yeni sayılır. Çözüm olarak ne önerebilirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüler güncel mi? Güncelse eski bir sürümü kurup dene. Sorun devam ediyorsa farklı bir kablo ile görüntü al. Olmazsa farklı bir ekrana bağla dene. Yine çözüme ulaşamazsan başka bir çözüm önerisinde bulunuruz sana. Şimdilik bunları dene bakalım. :D

Sürücüler güncel mi? Güncelse eski bir sürümü kurup dene. Sorun devam ediyorsa farklı bir kablo ile görüntü al. Olmazsa farklı bir ekrana bağla dene. Yine çözüme ulaşamazsan başka bir çözüm önerisinde bulunuruz sana. Şimdilik bunları dene bakalım. :D

Denemediğim yöntem kalmamıştı, ta ki formata kadar. Günlerdir yaptığım araştırmalarda bu sorunun windows 7'lerde klasik tema kullanımından olduğu yazıyordu, windows 10'da böyle sorun yaşayan yoktu, son çare olarak formatı denedim ve sorun ortadan kalktı. Ben donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüştüm, Monitor veya ekran kartımda bir sorun var sanıyodum ama yazılımsalmış, çok teşekkür ederim yine de yardımınız için.

Kırılmadan kastın nedir?

Kırılmalar doğru bir tabir mi bilemiyorum yırtılma da denilebilir aslında, tearing veya ghosting de diyebiliyolar neyse ki nihayet çözebildim :)

Denemediğim yöntem kalmamıştı, ta ki formata kadar. Günlerdir yaptığım araştırmalarda bu sorunun windows 7'lerde klasik tema kullanımından olduğu yazıyordu, windows 10'da böyle sorun yaşayan yoktu, son çare olarak formatı denedim ve sorun ortadan kalktı. Ben donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüştüm, Monitor veya ekran kartımda bir sorun var sanıyodum ama yazılımsalmış, çok teşekkür ederim yine de yardımınız için.

Kırılmalar doğru bir tabir mi bilemiyorum yırtılma da denilebilir aslında, tearing veya ghosting de diyebiliyolar neyse ki nihayet çözebildim :)
Hocam bende de kırılmalar var. Windows 10'un hangi sürümünü yüklediniz? 1703'e mi döndünüz?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı