MSI GTX 1660 Super ile ASUS VP249QGR uyumlu mudur?

YigithanEricekli

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu konuda bir bilgim yok diğer yazılardan tam anlamadım ben MSI GTX 1660 Super Gaming X model ekran kartıyla.
ASUS VP249QGR 23.8" 144Hz 1ms (analog+display+hdmı) FreeSync Full HD IPS monitör
Bu monitörde G-Sync'ya da FreeSync kullanabilir miyim? Kullanabilirsem nasıl kullanırım?

Free Sync sadece AMD ekran kartlarında çalışır. Attığınız monitörde G-Sync desteği yoktur. Yine de kullanabilirsiniz fakat G-SYNC özelliğini kullanamazsınız.

Bu monitörde Adaptive-Sync var. G-Sync uyumlu olması lazım diye biliyorum, hatta monitörü satın alıp da sorun olmadan G-Sync kullananlar dahi var, yorumlarda belirtmişler.

Hatta bildiğim kadarıyla da FreeSync monitörler artık ufak bir yazılımsal seçimle G-Sync kullanabiliyor.

Nasıl açıyoruz hocam bugün monitör ve pc aldım ama bu aklıma takıldı ayrıca freesync ve normal görüntünün arasında çok büyük fark varmı

Çok büyük bir fark yok, hatta bazı durumlarda hiç fark yok. Bu senin kullanımına göre değişir. Farkı oyunlarda yırtılmalarda/kırılmalarda hissedersin.

Önce özelliğin ne olduğunu öğrenmelisin. Sonrasında nasıl açıldığıyla alakalı internette tonla bilgi var zaten.

Geri
Yukarı