MSI GTX 1660S'e overclock yapmak

m3t0

Hectopat
Daha fazla  
Grafik kartıma OC yapmak mantıklı geliyor. İnternette çoğu kişi OC yapıp 1660 Ti solluyor. OC hiç yapmadım nasıl yapmalıyım? Dikkat etmem gereken yerler neler? Ve tavsiye eder misiniz?

Sorun çıkabilir. OC ekran kartına yapılınca çok bir şey değişmiyor. 1660 TI ile aralarında 2-3 fps var zaten. Uğraştığınıza değmez.

Grafik kartıma OC yapmak mantıklı geliyor. İnternette çoğu kişi OC yapıp 1660 Ti solluyor. OC hiç yapmadım nasıl yapmalıyım? Dikkat etmem gereken yerler neler? Ve tavsiye eder misiniz?
Dostum ben OC yapmanı tavsiye etmem. Hem ekran kartına zarar verirsen garanti dışı kalabilir.

Hocam şu anda overclock yapmanızı önermem. Zaten 1660 Super şu zamandaki çoğu oyunu Ultra'da açıyor.

Bende hiç yapmadım ama şunu söyleyebilirim ki ilk defa yapacaksanız ve iyi bilginiz yoksa konu hakkında hiç böyle bir şeye kalkışmayın derim. Olması gerektiği gibi yapılmazsa kötü sonuçlar doğurabilir diye biliyorum. Eğer deneyimli OC yapan bir tanıdığınız varsa ona yaptırabilirsiniz. Ama dediğim gibi ilk defa yapacaksanız ve yeterli bilginiz yoksa hiç gerek yok. Kart zaten yeterince sağlam bir kart.

Aynen. Hele ki OC sırasında bir problem oluşursa garanti kapsamında kalıyor ve para karşılığı tamir ediyorlar.

Sorun çıkabilir. OC ekran kartına yapılınca çok bir şey değişmiyor. 1660 Ti ile aralarında 2-3 FPS var zaten. Uğraştığınıza değmez.

YouTube'da donanım arşivi yapmıştı bende biraz heveslendim acaba yapsam mı diye ama zaten dediğiniz gibi şu an tüm oyunları rahatlıkla oynayabiliyorum. İleride performans sıkıntısı çektiğim zamana erteleyeyim o zaman . Bilgi veren herkese teşekkür ederim. Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun.

Arkadaşlar OC işinden biraz korkmuş. Msi Afterburner gibi programlarla Turing mimarisi olan kartlara zarar vermeniz çok zor. Sadece stabil seviyeyi bulmanız için biraz zaman harcamanız gerekebilir. Kendi kartımda 3-4 saat sonucunda %10 gibi bir artış gözlemledim.

Donanım arşivi stabil seviyeyi yakalamıştı ancak Power Supply'ım 500 Watt. Zaten minimum 450 Watt diyor 1660 Super için. O yüzden şu anlık yapmayı planlamıyorum taa ki GTA 6 çıkana kadar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…