MSI GTX 750 Ti OC sonuçları

AceTeq

Megapat
Yer
Başkent
Resimde görüldüğü gibi OC yaptım ve 1 saat OCCT testine tabii tuttum. En yüksek sıcaklık 79 derece oldu. BIOS modlu şekilde, sizce yeterli mi?

Ek Açıklama 2020-05-30 231120.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam Dostum.Aynı ekran kartı bende de mevcut.Ayarlar gayet stabil görünüyor.İznin ile deneyeceğim.
Deneyebilirsiniz.
Ekran kartını mı modladınız? Vaktiniz varsa eğer rehber vb. bir şey yapabilir misiniz?
UYARI: Orjinal BIOS dosyasını kesinlikle yedekleyin! Bu rehber MSI GTX 750 Ti modeli içindir. Başka kartlarda denemeyin ve yapacağınız OC'den siz sorumlusunuz.

Ekran kartından BIOS dosyası çıkarma;

GPU-Z programını açıp sağ köşedeki ok işaretine tıklayın ve devam edin. UEFI BIOS'u da ekran kartındaki anahtarı kullanarak çıkarın.

BIOS Modlama;

Linkte verdiğim rom dosyasındaki ayarları Maxwell BIOS Tweaker kullanarak kendi BIOS'unuza geçirebilirsinz. OC işlemini MSI Afterburner ile test ederek kendiniz yapacaksınız.

İşlemleri yaparken kullandığım programlar;

GPU-Z
Maxwell BIOS Tweaker
NVflash
Rufus 3.10
• Modladığım BIOS dosyası.

NVFlash ile BIOS flaslama;

İlk olarak rufus ile FreeDOS bir flash bellek hazırlıyoruz. Sonra NVFlash RAR arşivindeki dosyaları flash belleğimize atıyoruz. Modladığınız ".rom" dosyasını da flash belleğe atın. Bilgisayarımızı flash bellekten boot ettikten sonra şu komutu giriyoruz;

nvflash örnek.rom

yazıp tamam diyoruz, sizden onay isteyecek "y" basıp onaylayın. Flash işlemi bitince Ctrl+Alt+Del yapıp yeniden başlatın. MSI Afterburner ile değerleri kontrol edin.

Biraz acemiyim kusura bakmayın 😅

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı