MSI GTX 960 4 GB Gaming X 95 derece oluyor

Arseyus

Kilopat
Daha fazla  
Furmak normal 1080p ile tes ettiğim de 95 derece 2 dakikada çıkıyor ancak 8X açtığımda 65 geçmiyor.
Oyunlarda ise 72 derece geçmiyor.

İlk defa bu olay başıma geldi bir arkadaştan aldım. İkinci el olarak tertemiz kart ancak furmakta 1080p 8X kapalıyken 95 derecesi olması normal mi?
İlk defa böyle saçma bir olaya denk geldim, tuhaf değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
oha 95 derece ne lan çok fazla bilgim yok ,hayra alamet gibi durmuyor. Tahminimce güçlü oyunlar açınca güçsüz ekran kartı o yüzden ısınıyor ama dediğim gibi çok fazla bilgim yok.

7 yıllık eski bir kart. Termal bakımını yaparsanız daha da düşecektir. 95 Kabul edilebilir limite çok yakın, uzun zamanda problem çıkartabilir. İç bellek sıcaklıkları 95 dereceden fazladır büyük ihtimalle. Macun ve termal pad yenilemesi yapın birdaha sonuçları inceleyelim.

Hocam benim R7 265 ekran kartım vardı. Sürekli ısınıyordu. Boşta 55 derecelerde, oyunda ise 95-97 derecelerde seyrediyordu. Kaliteli bir termal macunla macunu yenileyince boşta 27 derece, oyun oynarken de 78 derecelere düşmüştü. Kesinlikle macun almanızı öneririm. Macununu değiştirirseniz yüksek ihtimalle ısınma sorunu olmayacaktır.

Hocam benim R7 265 ekran kartım vardı. Sürekli ısınıyordu. Boşta 55 derecelerde, oyunda ise 95-97 derecelerde seyrediyordu. Kaliteli bir termal macunla macunu yenileyince boşta 27 derece, oyun oynarken de 78 derecelere düşmüştü. Kesinlikle macun almanızı öneririm. Macununu değiştirirseniz yüksek ihtimalle ısınma sorunu olmayacaktır.
Isınma sorunu yok sorun furmakta 95 neden çıkmasıdır kart oyunlarda tam yükte 72 geçmiyor zaten.

Artix mx4 termal macun çekilerek sıcaklık max 68 olmuştur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı