MSİ GTX 960 Gaming 4G Overclock

RohanlıEomer

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ekran kartıma overclock yapmak istiyorum. Bu işi risk almadan yapmak istiyorum nasıl yapabilirim? Msi afterburner yazılımını yükledim.

Core Clock'u 1375 ten başlayarak 1475 civarına çıkabilirsin. Tabi bu arada FPS düşmesi, görüntüde bozukluk vs. bir sorun çıkarsa ayarları geri al. Ekran kartı sıcaklığı da fazla artarsa sıkıntı olur.

Çekirdek ve bellek hızını orantılı bir şekilde arttır.Mesela 10'ar 10'ar arttırabilirsin.Her arttırdığında sıcaklık,performans ve stabilite gibi değerleri kontrol et.Ekran kartı'nın yanacağını zannetmiyorum.Bizzat ben saat hızını 600'den 1400'e getirmiştim(sonuna kadar :D)sistem reset atmıştı bir sorun olmamıştı.Teknoloji çağındayız artık.:D

Orasını ben bilemem.Tahmin edilebilir fakat senin deneme-yanılma yoluyla bulman çok daha mantıklı olacaktır.Dediğim gibi yavaş yavaş arttırıp test et.OC öyle hemen yapayim bitireyim işi değil.Ben bile iki gün uğraşmıştım HD6570 ile.Frekansları 650'den 750 civarına çıkartmıştım.Tabi GTX960 HD6570 çok farklı kartlar.Simdi senin 400 arttırma şansın varken benim gibi 100 arttırırsan çok performans alamazsın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı