MSI GTX ITX 1050 2G alınır mı?

erhan3162

Hectopat
GTX 1050 2 GB almak istiyorum, fiyatı da gayet uygun geldi bana göre. Sizce alınır mı? Fiyatını hak ediyor mu ve attığım linkteki siteler güvenilir mi? Daha once İncehesap, Hepsiburada'dan alışverişim olmustu, iyilerdi. Bunlari hiç bilmiyorum. Sizce parama değer mi bu kartlar yoksa GT 1030 alacağım maalesef. Linkler asagida, hangisini almalıyım? Hangi siteden daha doğrusu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeyi biraz zorlayabilirsen GTX1050Tİ öneririm.

ASUS PH-GTX1050TI-4G - GeForce GTX 1050 TI 4GB Ekran Kartı
ASUS GTX1050 Ti CERBERUS GAMING OC GDDR5 4GB 128Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Aralarında hem %15 küsür bir performans farkı hem de önemli derecede VRAM farkı (2 GB) var. Bu kadar para veriyorken üzerine biraz daha para katıp tam hâlini alsan bence daha iyi olur. Güncel oyunlarda ayarlara girdiğinde VRAM'iniz bu ayara, şu ayara yetmiyor lafını görünce üzülmeni istemediğim için bu öneriyi yapıyorum. Ama bütçe sıkıyosa da alabilirsin, bir sorun yaşamaz güzel güzel kullanırsın. Ama dediğim gibi yaşayacağın tek sorun, yeni çıkan oyunlarda direkt VRAM barajına takılmak olur. Birçok oyun 2'nin biraz üstü 2.5 GB VRAM kullanır oldu. Bunlar yavaş yavaş kendini 3'e sabitleyecek. 4 ile çok daha rahat edersin.

Bütçeyi biraz zorlayabilirsen GTX1050Tİ öneririm.

ASUS PH-GTX1050TI-4G - GeForce GTX 1050 TI 4GB Ekran Kartı
ASUS GTX1050 Ti CERBERUS GAMING OC GDDR5 4GB 128Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Aralarında hem %15 küsür bir performans farkı hem de önemli derecede VRAM farkı (2 GB) var. Bu kadar para veriyorken üzerine biraz daha para katıp tam hâlini alsan bence daha iyi olur. Güncel oyunlarda ayarlara girdiğinde VRAM'iniz bu ayara, şu ayara yetmiyor lafını görünce üzülmeni istemediğim için bu öneriyi yapıyorum. Ama bütçe sıkıyosa da alabilirsin, bir sorun yaşamaz güzel güzel kullanırsın. Ama dediğim gibi yaşayacağın tek sorun, yeni çıkan oyunlarda direkt VRAM barajına takılmak olur. Birçok oyun 2'nin biraz üstü 2.5 GB VRAM kullanır oldu. Bunlar yavaş yavaş kendini 3'e sabitleyecek. 4 ile çok daha rahat edersin.
Peki islemcim amd x4 950 ana kartım amd a320mk ramim crucial 8 gb 2133 mhz hdd 1 tb seagate olcak psu 350w bronze nagas olcak gtx 1050ti besleyebilir mi zorlanmadan

Yani ben oyun oynarken 100 fpsdeysem durduk yere direkt 40a falan dusmez dimi darboğazı bilmiyorum da ne demek darboğaz azcik olsa kac fps falan düşer
Şu videoya göz atabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı