MSI GTX680 LIGHTNING vs MSI GTX680 TWIN FROZR O.C vs ASUS GTX680 DIRECTCU II TOP

RamsesJX

Kilopat
Arkadaşlar iyi geceler, babamla konuştuktan sonra bütçemi biraz daha artırma imkanım oldu bu aralar forumda fazla konu açamamamın sebebi budur :). Nihayet uzun uğraşlar sonucunda bütçemi artırdım ve bende ekran kartımı daha iyi yaparak bu bütçeyi kullanmak istiyorum. Seçtiklerim arasında kararsız kaldım ve başlıkta da yazdığım kartlardan birini seçmem gerekiyor, bundan ötürü sizlerden yardım almak istiyorum. Sizce hangisi seçilmelidir ? Over clock performansları, ısı değerleri, oyun performansları nasıldır ?

1. Ekran kartımız: VATAN COMPUTER - MSI - GTX680 Lightning GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kart

2. Ekran kartımız: VATAN COMPUTER - MSI - GTX680 Twin Frozr O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kart

3. Ekran kartımız: VATAN COMPUTER - ASUS - GTX680 DirectCU II TOP GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kart

Yorumlarınızı bekliyorum, iyi geceler tekrardan.

Not: Ekran kartı listeme MSI GTX680 Lightning koymamın sebeblerinin başlıcası Recep Abi'nin çektiği ekran kartı alma rehberindeki aynı ekran kartından bahsederken benim için çok iyi gözükmesidir, fan detayları, ızgaralar ve oyun performansı da çok iyi bir kart diye düşünüyorum.

3. kartı alabilirsin daha iyi oc imkanı sunar fakat diğerlerine göre daha geniştir, 3 slot kaplıyor. 3 slot kaplaması sorun değilse Asus almalısın, 3 slot kaplaması senin için problemse 1. kartı al.

Ben olsam Lightning alırdım... Ama para senin mutluluk senin. Açıkçası bazen bu işler zevke veya bir markaya olan sevginize bağlı olabiliyor keza ne kadar fark olabilir ki aralarında?

Aslında TOP modeli normal GTX680'den pek fark yaratmıyor, testlerde öyle en azından. Lightning bana çok güzel geliyor ama daha karar verebilmiş değilim zaten Lightning'i hemen alamam yaza doğru alacağım sistemi o yüzden toplama işlerine ufak ufak girişiyorum bu forumda ve çok iyi sonuçlar aldım, bütçede artınca ekran kartı konusu açtım bakalım inşallah iyi bir sistem toplarız da eğer Recep Abi içinde uygun olursa İstanbula götürüp Recep Abi'nin toplamasını isteyeceğim.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı