MSI GX70 GTA 5 FPS Sorunu

DryreL

Kilopat
Yer
İstanbul/Köln
Daha fazla  
Meslek
Dijital Oyun Tasarımı
Arkadaşlar GTA V'i Steam'den orjinal olarak ön siparişle aldım. Tüm güncellemeler yapılı. Oyuna giriyorum kaplamalar bazen geç yükleniyor. FPS ayarlar ultrada da 30 FPS lowda da 30 FPS'de sabit kalıyor. VSYNC KAPALI. Ama ESC'ye basınca FPS birden 200'e fırlıyor. Ne yapmam lazım? Gaming laptop kullanıyorum BF4 ultra'da kasmadan 70+ FPS'de oynamıştım. (MSI GX70)

Ne oldu bilmiyorum ama kaplamalar artık 2-3 dk sonra yükleniyor. Daha önce böyle birşey olmamıştı tüm ayarları kapadım ama yine aynı.

Arka planda çalışan bir işlem oyundaki verilerin alınmasını geciktiriyo olabilir. Görev yöneticisinden detaylı bir şekilde bakın. Belki virüste olabilir.

Virüs yok. Kaplama sorunu düzeldi ama fps sorunu yine aynı.

cevap?

Bakın gta 5'de üç adet vsync ayarı mevcut, şöyleki yarım-tam-kapalı şeklinde. Sanıyorumki siz yarım olan seçeneğine takılı kalmışsınız,
bir daha kontrol etmenizde fayda var.
Bu arada Advanced Graphics bölümündeki tüm özellikleri kapatmanızı öneririm çünkü gereksiz yere aşırı bir yük bindiriyor ekran kartına. Görüntü kalitesinden bir şey kaybetmezsiniz.

Yukarıda zaten vsync kapalı yazıyor. Dediğinizi yaptım aynı. 30 fps den bi çıkamadım yukarı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…