MSI H110M PRO VD Anakart Nasıldır?

Ram 4 GB mı? Eğer öyleyse en az 8 GB olmalı. Bence 8'e zorlamaya değer. Ayrıca tam bütçenizi belirtirseniz arkadaşlarla birlikte daha iyi tavsiyelerde bulunabiliriz.

Selam dostum evet şimdilik 4 gb yaptım ancak ileride yükseltebilirim. Bütçem normalde 1500-1600 tl maksimum lakin şu an ekran kartı koymayacağım için 1100-1200 tl diyebiliriz.

Selam dostum evet şimdilik 4 gb yaptım ancak ileride yükseltebilirim. Bütçem normalde 1500-1600 tl maksimum lakin şu an ekran kartı koymayacağım için 1100-1200 tl diyebiliriz.

HDD gerekli olmadığını söylediniz ama ben yinede ekledim. HDD'yi çıkardığınız taktirde fiyat 1.115 TL'yi buluyor. Sizin düşündüğünüz sistemden bir farkı yok. Aynı parçalar ama tek fark Ram'in 8 GB olması ve sitenin webdenal.com olması.
upload_2016-2-23_14-39-25.png

@ottomans58 Liste için teşekkür ederim dostum. Birebir benim kafamdaki sistem. Vatan pc'yi taksitteki kolaylık ve bir sıkıntı durumunda götürebileceğim için seçmiştim. Vatan pc'den toplasam dahi senin attığın sitede ram'im fiyatının çok uygun olduğunu görüyorum. Ram'i bu siteden alsam diğer parçaları vatandan toplasam. Bir zararı olur mu ? Çünki ram fiyatları vatandan 50 tl daha ucuz.

@ottomans58 Liste için teşekkür ederim dostum. Birebir benim kafamdaki sistem. Vatan pc'yi taksitteki kolaylık ve bir sıkıntı durumunda götürebileceğim için seçmiştim. Vatan pc'den toplasam dahi senin attığın sitede ram'im fiyatının çok uygun olduğunu görüyorum. Ram'i bu siteden alsam diğer parçaları vatandan toplasam. Bir zararı olur mu ? Çünki ram fiyatları vatandan 50 tl daha ucuz.

Tabii ki olur dostum. Genel olarak fiyatlar Vatan'da daha pahalı olduğu için ben oradan önermemiştim ama bazen kampanya falan olup bileşen fiyatlarını ucuzdan satabiliyorlar. En mantıklısı aslında site site araştırıp en ucuz parça hangisinde ise oradan almak fakat bazı durumlarda insan mecbur kalıyor bilindik bir bilgisayarcıdan almaya. O yüzden Vatan da yerine ve durumuna göre bulunmaz bir nimettir. Arada öyle çok fazla bir fiyat farkı yoksa Vatan'dan alınabilir elbet.

@ottomans58 evet fakat vatanda şu anda 4 gb ram'i 108 tl'ye alabiliyorum lakin üstüne 30-40 tl daha eklesem yine dediğin gibi bu tür sitelerden 8 gb alabilirim. Daha mantıklı olur en azından ileride 4 gb daha eklemeye uğraşmam. Bazı ekran kartı fiyatları da ucuzlamaya başladı teknobiyotik gibi sitelerde özellikle 430 küsür tl'ye Gigabyte gtx 750 ti gördüm. Yeni ekran kartlarının gelecek olmasının etkisi midir bilemiyorum. Umarım giriş seviyesi için de Yeni kartlar çıkarırlar. Yoksa boşuna bekleyeceğiz :)

Yeni mimari ekran kartlarının giriş seviye modellerini yakında zamanda çıkaracaklarını sanmam. Özellikle Nvidia bunu yapmaz. Geçmişten gelen satış politikalarına ters olur eğer ilk giriş seviyesi çıkarırlarsa. Amd tarafında ise düşük orta ölçekli HBM bellekli 400 serisi çıkabilir nisan ayı sonrası bir zamanda.

@CJack60 Evet Nvidia'dan ben de ümitli değilim lakin yine sizin de belirttiğiniz gibi AMD'nin 400 serisi giriş seviyesi ekran kartlarını yakın zamanda çıkaracağını ümit ediyorum. Kesin veriler gelmiş olsa idi fiyatlarla ilgili çoktan planı yapmıştım. Ancak şöyle de bir irsk var bana göre: Giriş seviyesi ekran kartlarında fiyat tabanını yükseltirlerse şu an ki mimarilerden bir model almak zorunda kalabilir benim gibi kullanıcılar. (Örn: r7 360]

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı