MSI H170 Gaming M3 vs MSI Z170A Gaming M3

"K" ibaresi bulunmayan işlemci alacaksanız Z170 çipsete fazladan para vermenize gerek yok. Yine de K ibaresi bulunan bir işlemci alıp h170 tercih ederseniz OC Genie ile belirli bir overclock yapabilirsiniz. Ancak Z170A anakartla yapabileceğiniz overclock kadar yükseğe çıkamazsınız. Benim yakın bir arkadaşım 6600K ve H170 Gaming M3 kullanıyor OC Genie özelliği sayesinde 4.0GHz seviyesinde kullanıyor.

Bu işlemciyi kullanım sürene bağlı. Eğer uzun süre 6500 kullanacaksan Z170 o işlemciye fuzuli kaçar. Çünkü anakartın hızaşırtma özelliklerinden 6500 ile faydalanmayacaksın.

Hocam 1-2 sene falan 6500 ile idare ederim diye düşünüyorum daha sonraları anakart değiştirmeyle uğraşmam sadece bir işlemci alıp yoluma bakarım?

Hocam 1-2 sene falan 6500 ile idare ederim diye düşünüyorum daha sonraları anakart değiştirmeyle uğraşmam sadece bir işlemci alıp yoluma bakarım?

Mantıklı. Yanlız geçen süre içerisinde anakart ilk aldığın gibi kalmayacaktır. Yıpranacak belkide o zamana kadar bozulacaktır. Z170 anakart alabiliyorsan işlemciyide en azından 6600K al derim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı