MSI H81M-P33 ve G3258 Overclock

Bendekinin aynısı değilmiş, bu kodla konu açarsanız belki aynısı olan arkadaş vardır, ondan daha iyi bilgi alabilirsiniz aksi takdirde sizin deneyerek yapmanız gerek overclock'u bence 3,6 - 3,8 - 3,9 - 4,0 - 4,1 gibi aralıklarla yavaş yavaş yükselterek deneyin bu değerler için voltajı arttırmanıza gerek yok bendeki işlemci dediğim gibi voltajsız 4 GHz de sorunsuz bir şekilde çalışıyor şuan.

Msi h81m-p33 anakartım var. İşlemci olarakta İntel'in g3258 kullanmaktayım. Daha önce arkadaşım ayarlarını yapmıştı ve 4.5 ghz ile kullanıyordum ama yanlışlıkla BIOS ayarlarım sıfırlandı ve arkadaşımda ayarları hatırlamıyorum. Ben kendi yaptıgım denemelerimde ya sistem kitlendi ya da hata verip sıfırladı BIOS'u. Bana MSI h81m-p33 için ayarları anlatabilirseniz çok sevinirim.

Sistem özelliklerim;
  • 8gb gskill
  • 600W corsair psu
  • COOLER MASTER SEIDON su soğutma
Overclocking Intel Penitum-K G3258 to 4.4Ghz Easily with MSI H81M-E35 V2 Mobo bu sitede ihtiyacınız olan herşeyi yazmışlar kolay gelsin :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı