MSI H97 GAMING 3 ile O.C Yapılabilir mi?

DExT

Kilopat
İşlemcim öncelikle i5 4690K. Bu anakart ile O.C yapmam mümkün müdür ? Yoksa 100 TL fark ile MSI Z97 GAMING 3 mü almalıyım ? Bildiğim kadarı ile H97 ile O.C yapılamaz ama ben de çok şey bilmiyorum. (O.C için sıvı soğutma mevcut.) Eğer H97 ile O.C yapılabilirse onu almayı planlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu aralar bende sistem toplamaya çalışıyorum, bu anakart benimde listemde. Yalnız o.c yapmaycağım için işlemcide, anakartta, ramde ona göre ayarladım. O.C ile oyunlarda kayda değer bir performans artışı yakalanacağına pek inanmıyorum. 5-6 fps için parçaları yıpratmaya değmez diye düşünüyorum. Bu konuyu sizde düşünün derim ya da o.c yapacaksınız hep o.c potansiyeli yüksek bir anakart alın hemde ram ve işlemcide o.c müsait olsun. Msı h97 ile ramler 1600mhznin üstüne çıkartılamıyor gördüğüm kadarıyla. Ama yazılım menüsünede baktım orda o.c seçeneği gözüküyordu. Belki işlemciye o.c yapabilirsiniz. Söylediğim gibi o.c bir sistem kullanacaksınız ona göre tüm parçaları buna uygun alın derim. Şahsi görüşüm ya o.csiz kullanın ya da daha güçlü bir sistem toplayın derim.

Stabil ve orta seviye bir overclock için seçeceğiniz anakartta en az gerçek 4 faz olmalı. Msi tarafında bu şartları sağlayan en uygun anakart msi z97s-SLI plus modeli. Bu anakartın faz sayısı ve mosfet yapısı msi z97 gaming 3 ile birebir aynıdır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı