Çözüldü MSI katana 15 her oyunda input lag oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GamiX

Hectopat
Yer
İtalya
Daha fazla  
Aldığım yeni "MSI Katana 15" model dizüstü bilgisayarımı 1 haftadır kullanıyorum ancak bir dizi sorunla karşılaşıyorum. İlk olarak, hangi oyunu açarsam açayım oyunlar oldukça kasıyor ve imput lag yaşıyorum. Bir süre sonra bilgisayar kendine geliyor ve kasılma duruyor. İkinci olarak eğer oyun esnasında Steam üzerinden indirme yaparsam, oyun ne kadar düşük gereksinimli olursa olsun SÜREKLİ olarak kasıyor. Kasılmaktan ziyade çok fazla imput lag oluyor ve oyunu oynayamıyorum.

Örnek vermek gerekirse, "W" tuşuna 1 saniye basılı tutup bıraktığımda hiçbir şey olmuyor, ancak 2 saniye sonra karakterim ileri koşmaya başlıyor ve durmuyor. Bu esnada FPS de düşüyor tabii. Ya da League of Legends oyununda "TAB" tuşunu spamliyorum, hiçbir şey olmuyor, 2 saniye sonra "TAB" ekranı gelip gitmeye başlıyor, ben basmasam bile. Son olarak da eğer oyun esnasında Spotify üzerinden eğer birşey dinlemeye çalışırsam Spotify arada ikilemeye başlıyor ve bazen tamamen duruyor. Bilgisayarda 16GB RAM, RTX 4070 ve 12. Nesil i7-12650H bulunuyor, ancak bu kadar güçlü bir bilgisayar olmasına rağmen hiçbir şey değişmiyor. Ve bu bilgisayar sadece 1 haftalık. (Bu arada tum driverlar guncel)

Çözüm öneriniz var mı?

Not: Çözümü buldum, meğerse bilgisayarla birlikte gelen "Norton 360 for Gamers" antivirüs, varsayılan olarak bilgisayarın CPU'sunu sınırlıyormuş. Bu özelliği kapattığım zaman sorun ortadan kalktı; bu mesaj çözüm olarak işaretlenebilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı