MSI katana 17 vs Pulse 17

altinkayisi

Hectopat
MSI laptop almaya kadar verdim ve bütçeme de uygun olarak bu ikisinin arasında kaldım. Özellikle kasa olarak hangisi daha rahat bilemediğim için soruyorum. Farklarına gelecek olursam katana i7 12. nesil ve RTX 4070e sahip Pulse ise 13. nesil i7 ve RTX 4060a sahip onun dışında pek bir farkları yok anladığım kadarıyla. İç mimarlık öğrencisiyim ve açıkçası çok yüksek bir performans beklentisi içinde değilim ileride işimi rahatça görmem benim için yeterli, kullanacağım programlar için hangisi bana daha yardımcı olur ve kasa olarak hangisini daha çok önerirsiniz bilemedim.

Dosya Ekleri

• IMG_8517.jpeg
    IMG_8517.jpeg
    69,5 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_8518.jpeg
    IMG_8518.jpeg
    62 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_8519.jpeg
    IMG_8519.jpeg
    68,9 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_8520.jpeg
    IMG_8520.jpeg
    62,1 KB · Görüntüleme: 28
MSI laptop almaya kadar verdim ve bütçeme de uygun olarak bu ikisinin arasında kaldım. Özellikle kasa olarak hangisi daha rahat bilemediğim için soruyorum. Farklarına gelecek olursam katana i7 12. nesil ve RTX 4070e sahip Pulse ise 13. nesil i7 ve RTX 4060a sahip onun dışında pek bir farkları yok anladığım kadarıyla. İç mimarlık öğrencisiyim ve açıkçası çok yüksek bir performans beklentisi içinde değilim ileride işimi rahatça görmem benim için yeterli, kullanacağım programlar için hangisi bana daha yardımcı olur ve kasa olarak hangisini daha çok önerirsiniz bilemedim.

Bütçeniz ne kadar. Sadece MSI'ya takılıp kalmayın.

Bütçem 50k civarında tavsiye olarak en çok ASUS TUF gördüm ama MSI denemek istedim, yine de diğerlerinde de çok kapalı değilim.

32 GB için 3500-4000 TL vermek istiyorsan.

Son düzenleme:

32 GB için 1500-2000 TL vermek istiyorsan.
teşekkür ederim, asusta beni düşündüren şey biraz amd işlemciydi ama hakkında gerçekten pek bir fikrim yok

Geri
Yukarı