Çözüldü MSI Laptop RAM yükseltme ile garanti dışı kalır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kefenci50

Hectopat
Arkadaşlar aldığım laptopa RAM yükseltmesi yapacağım. RAM'i aldım kargoda şu anda. Acaba arka kapağı açarken factory seal yazılı etiketi delerek ya da etiketi kaldırıp geri yapıştıracak şekilde kapağı söküp kapatsam garanti dışı kalır mı? Sadece 1 vida factory seal etiketinin altında.

Laptop modeli: MSI Bravo 15 B5DD

Satın aldığım RAM:

Dosya Ekleri

• A996DBDE-C5AA-4CBD-A987-1A2179F5EEE2.jpeg
    A996DBDE-C5AA-4CBD-A987-1A2179F5EEE2.jpeg
    179,4 KB · Görüntüleme: 173
  • 3CFC9C64-5F86-4896-B077-799F606C459E.jpeg
    3CFC9C64-5F86-4896-B077-799F606C459E.jpeg
    240,2 KB · Görüntüleme: 136
Son düzenleyen: Moderatör:
Net bir cevap vermek zor, fakat çoğu firma RAM upgrade de sorun çıkarmıyor. Lenovo Gaming modelinde bizzat yükseltme yaptım. ( Müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alın ben şahsen öyle yaptım, başka parçayı ellemediğiniz sürece sıkıntı yok dediler. Mühürlü vida bende de vardı )

Müşteri hizmetlerini arayıp sormakta fayda var.

Ben Dell laptop için sorduğumda RAM ve SSD değisimi garantiyi bozmaz demişlerdi mesela.

Net bir cevap vermek zor, fakat çoğu firma RAM upgrade de sorun çıkarmıyor. Lenovo Gaming modelinde bizzat yükseltme yaptım. ( Müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alın ben şahsen öyle yaptım, başka parçayı ellemediğiniz sürece sıkıntı yok dediler. Mühürlü vida bende de vardı )

Hocam MSI müşteri hizmetlerinin numarası var mı acaba bulamadım.
Hocam bir de mühürlü derken üstünde etiket olan mı ve yükseltirken etiketi delerek mi açtınız vidayı yoksa kaldırıp tekrar mı yapıştırdınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam MSI müşteri hizmetlerinin numarası var mı acaba bulamadım.
Hocam bir de mühürlü derken üstünde etiket olan mı ve yükseltirken etiketi delerek mi açtınız vidayı yoksa kaldırıp tekrar mı yapıştırdınız?
Hocam bendeki vida da, vidanın yuvarlak alanı üstünde, Warranity yazan yumuşak plastik bir koruma vardı. Benim onu tekrar çıkarıp takma şansım yoktu, tornavidayi sokarak deldim ve açtım.
Konum olarak Europe yı seçin, daha sonra aşağı inin Türkiye iletişim bilgileri bulunmakta hocam.

Geri
Yukarı