Çözüldü MSI Laptoplarda "Boşluk, F ve G" Tuşlarının Çalışmaması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Neşeli Enginar

Kilopat
Makaleler
23
Özellikle "Bosluk, F ve G tuslari" sadece Technopat sitesinde sorun cikariyor. Saka yapmiyorum ciddiyim cok sacma bir sey ama gercek.
Acaba XenForo ile alakali bir durum mu diye düsündüm ve SDN'e falan gittim orada gayet normal.

Yeni bir Word ve TXT dosyasinda bu tuslari denedim orada da calisiyor. Ama Technopat'da durum bu :)
Ancak iki ya da üc defa ardi ardina basinca bosluk birakabiliyorum mesela.

Saka konusu degildir!

Sevgiler :)

Arkadaslar sorun Technopat'da degil tüm sitelerde oluyor simdi ara sira F,G ve Bosluk tusu calismiyor.
Benimle ayni Laptop'a sahip biri ayni sorunu yasiyormus hatta cözüm bulunmus burada gördügünüz gibi :)

Ama ingilizcem yetmedi simdi acaba bana verdigim sayfadaki iletilerin ve cözümün Türkcesini yazar misiniz?

Sonradan gelen Edit: Asil cözüm sanirim burada. Ingilizcesi olan arkadaslar yardimci olursa sevinirim, bu sorun bayagi insanda varmis.

~Ikinci edit~

Sorunu cözdüm arkadaslar söyle:

SteelSeries built in keyboard for msi gt72 f,g and space periodically working

Yukarida arkadasin yazdigi seyin Ingilizcesini anladim. Ve ilk HID sürücüsünü sildim asagida görüldügü gibi.

2018-06-02_204209.jpg

Ve hic sorun kalmadi, bu problem son büyük Windows güncellemesi ile alakaliymis. Ve simdilik cözüm buymus sanirim.
Ayrica konu adi MSI Laptop'larda F,G ve Bosluk tuslarinin calismamasi falan diye degistirilirse iyi olur, bu sorundan bayagi insanlar müzdaripmis. Insanlar bosuna aramasinlar cözümü saatlerce benim gibi.

Sevgiler :)
-------------------

~Ücüncü edit~

Arkadaslar maalesef erken sevinmisim zira Windows'u yeniden baslatinca ayni sorun devam ediyor. Sanirim windows kendi sürücülerini baslangicta otomatik kuruyor ki bu sürücü sorunu mu? Ondan bile emin degilim henüz.

2 kere Windows 1803 temiz kurulum yaptim sorun devam ediyordu hala.
Bugün eski Windows 10 Eylül ayi sürümünü temiz kurdum ve Windows güncellemelerini kapattim simdilik sorun yok. Maalesef güncel sürüm kullaninca F,G ve Bosluk tuslari calismiyor, calismasi icin 20 - 30 kere basmam gerekiyor. Donanimsal bir sorun olmadigina eminim cünkü ayni sorun onlarca insanda var.

Bir el atarsaniz sevinirim. :)

@NookumPie @Jira @Recep Baltaş @MF @Asım Demir

-------------------

~Dördüncü edit~

Yine TomsGuide sitesinde olan bir icerige göre bu klavyenin kendi hatasiymis.
Az önce asagida resimdeki orijinal MSI GT72S-6QE klavyeyi ismarladim ve montajini yapacagim. Yakin zamanda geri bildirim yaparim.

2018-06-06_184236.png

LINK

@Recep Baltaş
-------------------

~Besinci edit~
154 €'ya klavyeyi degistirdim sadece iscilik parasi 154 € aldilar. Normal bir dizüstü olsaydi 39 € alacaklardi ama A'dan Z'ye herseyini söktüler klavyeye ulasmak icin sorun hardware hatasiymis yani klavyedeymis. Artik F, G ve Bosluk hic sorunsuz kullanabiliyorum. :)

An itibari ile sorun cözülmüstür. MSI GT serilerinin kronik hatasiymis bu :)
-------------------

~Altinci edit~

1 haftalik deneyimden sonra kesin söyleyebilirim sorun kesinlikle yazilimsal degilmis yeni klavye'den sonra hic sorun kalmadi.

111.jpg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı