Rehber MSI MAG Forge 100M/100R/101M fan ve ışıklandırma bağlantıları

100M olanı yeni satın aldım, kontrolcüyü fan çalıştırmak için kullanamamak kötü oldu. Bir de çoklayıcı almam gerekiyor. Konu için teşekkürler.

Hocam aynı kasayı kullanıyorum bende ve ekstra 3 fan takmayı düşünüyorum.
Aldığın fanları kendi kontrolcüsü ile mi kullanıyorsun, yoksa kasanın kendi üzerinde bulunan kontrolcüye mi bağladın? yardımcı olur musun bana.

Ben kasa da bulunan kontrolcüye takmak istiyorum 3 tane fanı, uyumlu fan var mıdır, mümkün mü yani bu.

@Mithat Berhan Hocam bu konu da sizde yardımcı olursanız sevinirim.

Argb ışıklandırma için kendi kasadaki kontrolcüsü var zaten ona takıyorsun. Ama fanların çalışması için fan pwm kontrolcüsü alman gerek. Ben 10 lu artict modelini almıştım.

@Mithat Berhan Selamlar 101M olanı sipariş vereceğim. Ama fan konusu kafamı o kadar karıştırdı ki..

Şimdi kısaca bir kaç soru soracağım yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Anakartım Gigabyte B450M S2H sadece 1 tane fan destekliyor.. Bir tek egzoz fanı takabiliyorum.

Şimdi ben bu kasayı aldığımda kasanın tüm fanları sorunsuz bir şekilde çalışmasını istiyorum. Kasanın üstündeki Led tuşu ile renkler ile oynayabilmek istiyorum. Fanlara ise herhangi bir ayar yapmadan otomatik ayarında çalışmasını istiyorum.

Şimdi bağlantıları nasıl yapacağım çoklayıcı almam gerekir mi? Kasa içindeki kontrolcü ile tüm bu işi çözemez miyim? Çoklayıcı şart mıdır? Şartsa tüm bağlantılar nasıl olacak? Bununla ilgili kısa bir özet geçerseniz çok çok memnun olacağım.

Teşekkür ederim.

Hocam anakartım Asus Tuf H310 Plus Gaming. 100R ya da 100M almak istiyorum. Fan çoklayıcı almama gerek var mı? Cevap verirseniz sevinirim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…