MSI MAG Forge 100M egzoz fanı çalışmıyor

hypxness

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar, ben sistemimi 7 ay önce topladım. Egzoz fanı çalışmıyordu ve o zamanlar sıcaklıkta bir sorunum yoktu, fakat havalar sıcaklaştığı için sıcaklıklarım da haliyle artmaya başladı. Kasayı ben montajlamadım ve bu konular hakkında pek bilgim yok, egzoz fanımın da çalışması için ne yapmam gerekli acaba? Anakartım MSI B460M-A Pro.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, ben sistemimi 7 ay önce topladım. Egzoz fanı çalışmıyordu ve o zamanlar sıcaklıkta bir sorunum yoktu, fakat havalar sıcaklaştığı için sıcaklıklarım da haliyle artmaya başladı. Kasayı ben montajlamadım ve bu konular hakkında pek bilgim yok, egzoz fanımın da çalışması için ne yapmam gerekli acaba? Anakartım MSI B460M-A Pro.

Fanın enerji bağlantısını anakarta yapman lazım. Tabii eğer yapılmamışsa.

Sanırım egzoz fanı da çalıştırmak için çoklayıcı almam gerekiyor anakartta takacak yer yok, bunun için ayrı konu açmalı mıyım yoksa buradan bir fan çoklayıcı önerisi istesem olur mu ?

Çoklayıcı işini halledene kadar bu dediğinizi yapabilirim, ne kadar mantıklı olur sıcaklık için ?

Fanların hepsi aynı boy mu bilmiyorum kasayı incelemedim ama ön ve arkalar aynı boy ise alttakini söküp egzoz yerine takabilirsin. Böylece sirkülasyon olmuş olur 3-4 derece fark ettirir diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı