MSI MAG Forge 100M fan montajı

Gökay Çiçek

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Tercüman
Herkese merhaba, yakın zamanda MSI MAG Forge 100M almayı düşünüyorum. Kafamda bir soru var. Benim anakartımda 2 adet 4 pin System fan soketi bulunmakta ve bu kasada 3 adet fan var. Fanların hepsini kullanmak için çoklayıcıya mı ihtiyacım var? Bilgilendirirseniz mutlu olurum, şimdiden teşekkürler.

MSI 100M kasa fanlarını bilmiyorum ama şöyle genel bir bilgi vereyim.
Kasa fanları genelde 4 pin (hız kontrol edilebilir), 3 pin (sabit hız) veya Molex'ten (sabit hız) güç alıyor.

Kasanın paket içeriğinden çoklayıcı çıkıyor mu bilmiyorum ama evet 4 pin PWM fan çoklayıcıya ihtiyacınız var.
Egzoz fan varsa tümünü çoklayıcı ile bir sokete takabilirsiniz ya da hava akış yönünden giriş ve çıkış olarak 2 farklı grup şeklinde SYS_FAN girişlerine bağlayabilirsiniz.

MSI 100M kasa fanlarını bilmiyorum ama şöyle genel bir bilgi vereyim.
Kasa fanları genelde 4 pin (hız kontrol edilebilir), 3 pin (sabit hız) veya Molex'ten (sabit hız) güç alıyor.

Kasanın paket içeriğinden çoklayıcı çıkıyor mu bilmiyorum ama evet 4 pin PWM fan çoklayıcıya ihtiyacınız var.
Egzoz fan varsa tümünü çoklayıcı ile bir sokete takabilirsiniz ya da hava akış yönünden giriş ve çıkış olarak 2 farklı grup şeklinde SYS_FAN girişlerine bağlayabilirsiniz.
Açık bir şekilde anlattığınız için teşekkür ederim. 100M modelindeki tüm fanlar gücünü PMW den alıyor bu sebeple de dediğini gibi bir çoklayıcıya ihtiyacım var. Tekrardan teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı