MSI MAG Forge 100R Fan Bağlantıları nasıl yapılır?

ErenKızıltaş

Hectopat
Yer
Parthenon Tapınağı
Merhaba, kasamı ve anakartımı dün değiştirdim. Kasa olarak MSI MAG Forge 100R ve anakart olarak ASUS Prime X570 P aldım ancak kasanın RGB'li ön fanlarının bağlantısını bir türlü yapamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Kasanın fan kablalarını al anakartın alt bölümündeki yerde JRGB varsa ona bağla. Çok zor değil.

Fanlardan çıkan 3 pinli girişleri resimdeki 3 pinli girişe takın hocam. Sonra 2 pinli girişe kasanın Reset tuşundan çıkan kabloyu takın. En son kontrolcüden çıkan kabloyuda Sata Power kablosuna takın. Reset tuşu ile kontrol ediyor olmanız lazım.

İşaretledim JRGB yoksa adresleyemezsin ama ASUS'un sitesinde burada RGB bağlantısı oldığu yazıyor.

@ErenKızıltaş dediğimi yaptınız mı hocam
Hocam kasanın kendi led tuşuna bağlıymış zaten son görselde attığım 2 kabloyu birleştirmem gerek diye düşünüyorum ancak birleştirince pc açılmıyor ve ince bir ses çıkartıyor
İşaretledim JRGB yoksa adresleyemezsin ama ASUS'un sitesinde burada RGB bağlantısı oldığu yazıyor.
JRGB diye bir şey yok ancak şöyle bir rgb pini var aynı görevde mi ikisi
birde şöyle bir sorun var rgb girişinden 3 tane var 1 i add gen diğerleri normal 4 pinli ancak benim fanlarımın kablosu 3 pinliler için uygun.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    122,6 KB · Görüntüleme: 39
  • image.jpg
    107,6 KB · Görüntüleme: 45
  • image.jpg
    94,9 KB · Görüntüleme: 42
  • image.jpg
    111,1 KB · Görüntüleme: 56
Kusura bakmayın ban yedim cevap veremedim hocam.
Başka sata güç girişi var ise ona takıp deneyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…