MSI MAG Forge 100R

mert_tr52

Centipat
Arkadaşlar merhabalar. Birkaç sorum olacak. Henüz 1 ay önce yeni bir sistem almıştım ve kasa modelim bu; Corsair Carbide Spec-05 05 CC-9011151-EU -WW Pencereli ATX Mid-Tower 550W Gaming Kasa - incehesap.com. İnsan hani sistem almışken görüntüsü de hoş olsun ister. Şu an kasamdan gayet memnunum soğutması, sessizliği olsun gayet güzel. Başlıkta yazdığım kasa hoşuma gitti onu almayı düşünüyorum ama bu elimdeki kasayı satacağım. Henüz 1 ay oldu çiziği vs. hiçbir şeyi yok ve ben bu kasayı ne kadara satarım? Bir diğer konu sattım diyelim başlıktaki kasa ortalama 550 TL civarında. Yeni bir PSU ile birlikte bu kasa ne kadar mal olur bana. PSU önerileriniz var mıdır? İncehesap'ta Cougar, FSP, Zalman gibi markaların 600W PSU'ları var ve 400 bandında. Şimdi olayı toparlayacak olursak ben elimdeki kasayı kaça satarım ve önerdiğiniz PSU ile birlikte bu MSI kasa bana ne kadara mal olur? Ya da şu anki kasamdaki Corsair PSU'yu MSI'a taksam boş kasayı ne kadara satarım? Okuduysanız çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Almak istediğiniz kasanın hava akışı kötü. Mag 100R hava akışı anlamında çok başarılı bir kasa, bence değiştirmeyin. İlla değiştireceğim derseniz de hava akışı iyi olan bir kasaya geçin.

400₺ bandındaki 600W PSU'lar çok kaliteli değil, almanızı önermem. Zalman ZM550 veya XPG Pylon 550 alabilirsiniz.

Düzeltme: Durumu biraz yanlış anlamışım. Mag 100R kasadan Spec05'e geçeceksiniz sandım.

Son düzenleme:
Bence elinizdeki kasayı değiştirmeyin parçalar ısınmıyorsa ama illa değiştireceğim derseniz 100R çok güzel bir kasadır.

Şu anda 537 TL. PSU olarak Zalman Gigamax veya XPG Pylon ile 950-1050 TL arası bir masrafı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı