MSI MAG Shield 110R fan dönüyor ama RGB yanmıyor

blar0nn

Kilopat
Daha fazla  
Selam, ben İtopya'dan hazır bir sistem almıştım yaklaşık da 1 yıldır kullanıyordum. Geçen 2 3 günden itibaren ön fan RGB'si ve üstteki MSI logosu yanmamaya başladı. Herhangi bir donanımını değiştirmedim, kablosunu vb söküp takmadım. Yeniden başlattığım zaman bazen ikisi de düzeliyor bazen biri düzeliyor. Nasıl çözebilirim?

Kasa MSI MAG Shield 110r.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasadaki kontrolcü sebebiyle de olma ihtimali var.

Kontrolcü de arıza yapmış olabilir. Besleme kablosunu değiştirip deneyebilirsiniz.

Atabilirsiniz, PSU'dan gelen SATA veya Molex kablo varsa değiştirip deneyebilirsiniz.

Atabilirsiniz, PSU'dan gelen SATA veya Molex kablo varsa değiştirip deneyebilirsiniz.

Kontrolcü ekteki gibi, normalde bu kasanın egzoz fanı da RGB'li. Sağda kadraja almadigim, kontrolcünün solundakilere benzer bir dişi bir de erkek kablo daha var.
Bugün kasanın alttaki fanının RGB'si kendi kendine tekrar yandı. 1 2 gündür yanmıyordu. Ancak üstteki MSI kısmının hâla ışığı yanmıyor.

20231113_172250-min.jpg

20231113_172822-min.jpg

Resimdeki ARGB kontrolcü. Buna RGB olmaz. Fanlardaki ARGB kabloları da takip edin. Bir de kontrolcüden çıkan PC IN kablosunu takip edin.

Resimdeki ARGB kontrolcü. Buna RGB olmaz. Fanlardaki ARGB kabloları da takip edin. Bir de kontrolcüden çıkan PC ın kablosunu takip edin.

İşte bakmayın RGB dediğime ARGB zaten kasa tuştan ayarlıyorum da kablo takibi biraz zor. Anakarttaki SYS_FAN 1 girişi dolu, onun kablosu arkadan geliyor gibi. Kontrolcüden yani.

İşte bakmayın RGB dediğime ARGB zaten kasa tuştan ayarlıyorum da kablo takibi biraz zor. Anakarttaki SYS_FAN 1 girişi dolu, onun kablosu arkadan geliyor gibi. Kontrolcüden yani.

O dediğim boştaki dişi kabloyu kontrolcüye bağladım, egzoz fan yanmadı ama.

Geri
Yukarı