MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi BIOS güncellemesi nasıl yapılır?

Kxaan

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
RAM
Crucial Ballistix 3200MHz CL16 2x8GB
SSD veya HDD modeli
Samsung 500GB 970 EVO Plus
Ekran kartı
XFX Speedster QICK RX 6700 XT
Anakart
MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi
İşlemci
Ryzen 5 5600X
Merhaba arkadaşlar, sistemi dün topladım ve anakarttaki şu anki BIOS sürümü işlemcimle uyumlu ama ben güncellemek istiyorum. (2021'den kalma BIOS çünkü). Daha Windows 11 kurmadım. Sistemi açtığım zaman BIOS'a giriyor direkt. Nasıl güncelleyeceğim bunu?

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Üstteki M-FLASH videosunu izleyerek yaptım, MSI'ın sitesindeki 7C91v1A versiyonunu kullanarak. Fakat bir gariplik var, "BIOS Ver" kısmında "E7C91AMS.1A0" yazıyor. "BIOS Build Date" kısmındada 02/25/2022 gibi absürt bir tarih var 06/06/2022 olması gerekmiyor mu? Doğru yüklenmiş mi? Ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz.
@KuoNN

Son düzenleme:
Versiyon doğru. Tarihin çok da bir önemi olduğunu sanmıyorum.

Windows kurduktan sonra CPU-Z gibi programlar ile tekrardan kontrol edebilirsin.

Versiyon doğru. Tarihin çok da bir önemi olduğunu sanmıyorum.

Windows kurduktan sonra CPU-Z gibi programlar ile tekrardan kontrol edebilirsin.
Teşekkür ederim hocam. Bir sorum daha var, elimde klavye olmadığından boot menu ye girmek için basmamız gereken tuşlara basamıyorum. Boot menu olmadan windows 11 yüklemek mümkün mü? Yoksa klavyeyi bekleyip boot menu den mi kurayım.

BIOS içerisinden de Boot Menu'ye girebilirsin ama klavye yoksa o da olmaz.

Tahminimce Format USB'si hazırlayıp taktıktan sonra sistem direkt USB üzerinden boot etmeyi dener.

Yeni konular

Geri
Yukarı