MSI MPG TRIDENT 3 alınır mı?

364485

Hectopat
Makaleler
13
Soracağım 2 soru var.
1) Bu ürünü aldıktan 4 sene sonra işlemci ekran kartı ve RAM değiştirilebilir mi?
2) Bu fiyata RTX 3060 sistem alınabiliyor evet fakat benim için boyüt önemli.
Alınır mı?

1) Bu ürünü aldıktan 4 sene sonra işlemci ekran kartı ve RAM değiştirilebilir mi?

Benim bildiğim bu tarz sistemlerde değiştirebiliyorsunuz, genelde tek farkları zaten boyutları. Örneğin ATX bir kasaya 3 fanlı kart takabilecekken, bu tarz ITX kasalara genelde 2 fanlı kart takılabiliyor. RAM olarak ise SODIMM RAM takviyesi yapılabiliyor, yani özellikleri aynı olan SODIMM RAM kullanılabilir.

2) Bu fiyata RTX 3060 sistem alınabiliyor evet fakat benim için boyut önemli.

Boyut ne için önemli? Kaplayacağı alandan ötürü mü? Eğer sık sık seyahat etmiyorsanız benim tavsiyem 3060 sistemlere bakmanız olacaktır. Zira seyahat ediyorsanız laptop bakmanızda fayda var, üstelik benzer fiyata 3060 laptoplar satılıyor.

Bana göre alınmaz, 1660S içeren bir sisteme ne olursa olsun 7K üstünü verilmesini önermem de. Laptop almak daha mantıklı bu durumda.

@364485 5500M'li bir laptop almaktansa 3060 almak çok daha mantıklı.

Hangisi bütçenize uygunsa alabilirsiniz.

Sizce 5500M ne kadar götürür ben normal bir oyuncuyum.
Evdeki PS4 ile RDR2'yi 26 FPS olarak bitirmiş bir kişiyim.

Bunu almaya çalış o halde, 400 TL daha ekleyebilirsin bence. Kesinlikle değer, ileride RAM takviyesi falan da yaparsan tadından yenmez.

İşlemci zayıf benim attığımda. 5800H var.

Sizce 5500M ne kadar götürür ben normal bir oyuncuyum.

Güncel gelecek oyunlarda 2 yıla ayar düşürtür. 3060 ise öyle bir durumda olmaz.

Evdeki PS4 ile RDR2'yi 26 FPS olarak bitirmiş bir kişiyim.

Konsollar ile PC'ler aynı değil, konsolda 26 FPS gözüne çok batmaz ama PC'de 60 FPS altı direkt olarak rahatsız edebilir. O yüzden konsollar ile bir tutmanızı önermem. Attığım laptopu alıp geçin, 400 TL arttırabilirsiniz diye düşünüyorum.
İşlemci zayıf benim attığımda. 5800H var.

10750H mı zayıf? Umarım şaka yapıyorsundur. Tamam 5800H biraz daha güçlü ama oyunlarda falan farkı 3-4 FPS civarı olur.
Ek olarak oyunları falan ekran kartı oynatıyor, 5500M ile 3060'ı karşılaştırmak imkansız.
5500M'in gücü masaüstünde 1650 Ti ile benzer performansı sunuyor. RTX 3060 ise mobil dahi olsa masaüstündeki 2060S'den bir tık daha güçlü, yani arada uçurum fark söz konusu. Ki 3060'ın DLSS'i de var, FPS farkı 3 katına rahat çıkar. Yani 5500M ile 30 FPS alacağınız bir oyunu 3060 + DLSS ile 80-90 FPS arası oynayabilirsiniz.

PC'de 60 FPS altı direkt olarak rahatsız edebilir.

ETS 2'yi Celeron laptopta 22 FPS alarak oynadım rahatsız etmiyor.
Maalesef GameGaraj teknik desteğini bilemiyorum fakat AMD FSR 4 tane ayarı var en yüksekte 40 FPS artırıyor.
Ve Far Cry 6 sadece FSR destekleyecek.
Şu an 15 fps alıyorum.
Bazen rahatsız ediyor.
image.jpg

Hocam ayrıca atığınız laptop Max Q 2060'dan bile yer yer düşük FPS gösteriyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı