MSI MPG X570 Gaming Pro Carbon Wi-Fi BIOS güncelleme sonrası açılmıyor

Minsnicterb

Kilopat
Sorun nasıl oluştu?: Bilgisayarıma ikinci ekran birden bire görüntü vermedi. Yeniden başlattım iki ekranada görüntü gelmedi. Daha sonra sıfırlamak üzere Bios'sa girdim. Bios ekranın dışına taşmıştı ve sıfırlama menüsünü ulaşamıyordum. Sistesinde bulunan en son Bios sürümünü uzun süredir kullanıyorum. Aynı sürümü indirip Flash Bios yüklemeye yapmaya çalıştım. FlashBios tuşuna baştığımda bilgisayar açıldı ve Fanlar herşey son hızla çalışmaya başladı. Ve CPU ışığı sürekli yanıyor. Bu şekilde 1 saat bekledim ve hiçbirşey olmadı. Şuan sistemin bu şekilde kaldı ve kullanamıyorum ne yapabilirim?

Sorun ne?: Bilgisayarı açmaya çalıştığımda CPU ışığı kırmızı yanıyor ve böyle kalıyor.

Yaptığım çözüm yöntemleri;
• Bios pilini 1 saat çıkardım tekrar denedim. (Güç Kablosunuda çıkarıp denedim)
• Tekrar Bios Flash denedim. Daha sonra Eski sürümle Bios Flash denedim.
• Kitapçıkta belirtilen Fiş çekiliyken Jumper 10 saniye taktım ama sıfırlanmadı.

Sistemim;
  • Anakart: MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI
  • İşlemci: Ryzen 3700x
  • Ram: GSkill Trident Z Neo RGB 32GB (2x16GB) 3600MHz DDR4 Ram F4-3600C16D-32GTZNC
  • M.2 SSD: Samsung 970 Evo Plus NVMe 500GB 3500MB/s-3300MB/s M.2 SSD (MZ-V7S500BW)
  • Ekran Kartı: MSI GeForce RTX 2080 Sea Hawk X 8GB 256Bit GDDR6 Ekran Kartı
  • Power Supply: Asus ROG Thor 1200W 80+ Platinum RGB Power Supply (90YE0080-B001N0)
  • Kasa: Corsair 500D
IMG_20211115_010639.jpg
IMG_20211115_010654.jpg

Son düzenleme:
Pili de açma kapama tuşuna bir kaç defa basın. Ardından jumper'ı takın. 10 dakika sonra jumper'ı sökün ve pili geri takın. BIOS resetlenmiş olacak.
CMOS Reset tuşu ile BIOS ayarlarınızı sıfırlayabilirsiniz.
Sorununuz devam ediyorsa @LayThese arkadaşın verdiği bağlantıyı kullanın.
• Kitapçıkta belirtilen Fiş çekiliyken Jumper 10 saniye taktım ama sıfırlanmadı.

Pili de açma kapama tuşuna bir kaç defa basın. Ardından jumper'ı takın. 10 dakika sonra jumper'ı sökün ve pili geri takın. BIOS resetlenmiş olacak.
CMOS Reset tuşu ile BIOS ayarlarınızı sıfırlayabilirsiniz.
Sorununuz devam ediyorsa @LayThese arkadaşın verdiği bağlantıyı kullanın.
Şuanda tekrarlıyorum adımları. Pilide açma kapama tuşuna bi kaç defa basın demişsiniz. Pil ve kablo çekilimi olacak Jumperi takarken?

Ayrıca Cmos tuşu derken neyi kastetdiniz. Özel bir tuş yok sadece biosflah yerinde bir tuş var. Discord kullanıyorsanız veya sesli başka bir uygulama gösterebilirim. Discord adım: Minsnicterb#9999

Şuanda tekrarlıyorum adımları. Pilide açma kapama tuşuna bi kaç defa basın demişsiniz. Pil ve kablo çekilimi olacak Jumperi takarken?

Ayrıca Cmos tuşu derken neyi kastetdiniz. Özel bir tuş yok sadece biosflah yerinde bir tuş var. Discord kullanıyorsanız veya sesli başka bir uygulama gösterebilirim. Discord adım: Minsnicterb#9999
BIOS pilini ve kabloları çıkartın jumper'ı öyle takın.
Onu yapamazsanız, Arkadaki o tuşa basın.

Merhaba, hocam benzer sorun bende de oldu biosu attım sistem açılmadı. Ben bios pilini 1 saat kadar çıkarıp F0 bios sürümünü bios flashbackle attım sorun düzeldi. Bilgisayarın kasaına bağlı olan güç kablosunu tamamen çıkardım.Ayrıca bios atarken gereksiz tüm usb bağlantılarını kasanın arkasından çıkardım. Birde G0 sürümünü yüklediğimde bios paneline giremiyordum benim ekran kartım GTX1060 internette bir yazıda gördüm nvidia nın display port frimware update tool diye bir uygulaması var. Onla disiplay port frimwaresini güncelledim sorun düzeldi. Senin ekran kartın RTX sorun olmaz diye düşünüyorum ama bir bilgi olsun diye paylaşmak istedim.

Merhaba, hocam benzer sorun bende de oldu biosu attım sistem açılmadı. Ben bios pilini 1 saat kadar çıkarıp F0 bios sürümünü bios flashbackle attım sorun düzeldi. Bilgisayarın kasaına bağlı olan güç kablosunu tamamen çıkardım.Ayrıca bios atarken gereksiz tüm usb bağlantılarını kasanın arkasından çıkardım. Birde G0 sürümünü yüklediğimde bios paneline giremiyordum benim ekran kartım GTX1060 internette bir yazıda gördüm nvidia nın display port frimware update tool diye bir uygulaması var. Onla disiplay port frimwaresini güncelledim sorun düzeldi. Senin ekran kartın RTX sorun olmaz diye düşünüyorum ama bir bilgi olsun diye paylaşmak istedim.
Servise gönderdim düzeltip gönderdiler.

Çözünürlükte sorun olabilir mi acaba? Çözünürlüğü değiştirmeyi deneyebilir misin? Ya da HDMI'yı DisplayPort'tan bağla.

Geri
Yukarı