MSİ MS-7255 v2.1 Anakarta En İyi İşlemci

Makaleler
1
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. MSİ MS-7255 v2.1 anakartıma göre en iyi İşlemciyi arıyorum. 775 pin bir İşlemci olduğu için fiyatlar uygun. Yorumlarınızı bekliyorum.
27ZPGN.png

BX2GlD.png

@Recep Baltaş Abi yardımcı olur musun lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soket tipin LGA775 olduğuna göre, @Recep Baltaş 'ın şu yazısına göz at.

Piyasadaki en hızlı LGA 775 işlemci E7500 değil. Core 2 Extreme QX6850 en hızlı LGA 775 işlemcidir. Fakat gereksiz derecede pahalıdır. Performans almak için o işlemciyi E8000 serisi bir işlemci ile değiştirmelisin. E8500 veya üstü iyidir mesela.
Ekran kartı için bütçeni ve güç kaynağını söylemen lazım. Güç kaynağın kaliteliyse HD 7750 önerebilirim. Nvidia dersen de GT 550 Ti olabilir.

Not: Bu metin, 23 Haziran 2012'de yazılmış.

Soket tipin LGA775 olduğuna göre, @Recep Baltaş 'ın şu yazısına göz at.

Piyasadaki en hızlı LGA 775 işlemci E7500 değil. Core 2 Extreme QX6850 en hızlı LGA 775 işlemcidir. Fakat gereksiz derecede pahalıdır. Performans almak için o işlemciyi E8000 serisi bir işlemci ile değiştirmelisin. E8500 veya üstü iyidir mesela.
Ekran kartı için bütçeni ve güç kaynağını söylemen lazım. Güç kaynağın kaliteliyse HD 7750 önerebilirim. Nvidia dersen de GT 550 Ti olabilir.

Not: Bu metin, 23 Haziran 2012'de yazılmış.

Ben o yazısına baktıktan sonra biraz araştırdım anakartımın desteklemeyeceği gibi bir yazı gördüm ve emin olmak için bu konuyo açtım.
PSU Frisby gerçek 450W. İlk önce Vatan Bilgisayardan PowerColor HD7730 aldım ve bir fiyaskoyla karşılaştım hiç bir görüntü gelmedi. Vatan Bilgisayarın İzmit şubesine giderek kontrol ettirdim. Onlarda çalışmıyor dediler garantiye gitmesi gerekiyor dediler ve tamir görmüş bir kart istemediğim için Asus HD6570'le değiştirdim. Asus GT630 tavsiye ettiler ama ben HD6570 aldım.

HD 6570 düşük bir kart. Aslında sana sattıkları kart bozuk değilmiş. HD 7730 bu anakarta uymaz. Anakartın VIA yonga setli ve çok eski. İşlemci olarak da anakartın E8000 desteklemiyor. Sistemi değiştirmen gerek artık.

E6600 veya Q6600 alıp overclock yapmayı düşünüyorum. Bu anakartla yapabilir miyim? Ya da işlemci veya anakartı değiştirmeden Core 2 duo E4500 işlemcime overclock yapabilir miyim ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı