MSI N1996 anakarta GTX 750 Ti Takılır mı?

EGEMENK

Decapat
Bugün Letgo'da gezinirken 150TL'ye ASUS 750 Ti buldum. Fiyatı makul geldi, anakartım MSI N1996 fakat PCI-exprees 16X. Bu anakarta bu ekran kartı uyar mı? Bu anakarta en fazla 4 GB RAM oluyor, diye duydum. Fazla taksam çalışırı mı? Birkaç yer eski anakartları çalıştırmayı başarmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
PCI express soketi olan her anakarta her ekran kartı takılır ama görüntü vermeyebilir yani şu şekilde eski bir anakarta rtx 2080 takarsanız görüntü alamassiniz.
Ve birde kartın fiyatı çok düşük dikkat edin alırken gerekli testleri vs yapın.

İnternette şöyle bir video buldum bu adam benim anakarta 1070 takıyo yani enteresan bir ben gtx 750 ti da açıcağını düşünüyorum peki ram konusuna ne diyosunuz tek slotta fazla ram açma şansı varmı. Bir yerde okudum açmış, pc ci. Öyle bir şans var mı?
PCI express soketi olan her anakarta her ekran kartı takılır ama görüntü vermeyebilir yani şu şekilde eski bir anakarta rtx 2080 takarsanız görüntü alamassiniz.
Ve birde kartın fiyatı çok düşük dikkat edin alırken gerekli testleri vs yapın.
Birde gtx 750 ti directx kaç destekler? Şuanda nvdia geforce 9500 gt kullanıyorum memnum ama bir kaç oyunda directx düşük kaldığı için oynayamıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200115-023212.png
    Screenshot_20200115-023212.png
    148,5 KB · Görüntüleme: 62
Öncelikle evet Gtx750 ti DX12 destekliyor dediğim gibi pci express yuvası olan her anakarta her ekran kartı takılır ve 750ti o kadar üst seviye ve yeni bir kart değil sorunsuz bir şekilde çalışacağını düşünüyorum. Ram konusunada gelirsek tam anlayamadım biraz daha açarmısın konuyu.

xpress yuvası olan her
Öncelikle evet Gtx750 ti DX12 destekliyor dediğim gibi pci express yuvası olan her anakarta her ekran kartı takılır ve 750ti o kadar üst seviye ve yeni bir kart değil sorunsuz bir şekilde çalışacağını düşünüyorum. Ram konusunada gelirsek tam anlayamadım biraz daha açarmısın konuyu.
benim anakartımın modeli MSI N1 996 bu anakarta maksimum 4gb ddr 2 ram takıldığını duydum.fakat internette biraz araştırma yaparken 2 gb ram destekleyen anakartta tek slotta 8 gb ram açmayı adamın biri başarmış.acaba bende de 4 gb üstü ram de destek sağlarmı ? yoksa illede 4 gb rammi takmam gerekiyor ?
birde ekran kartı edirnede ben istanbuldayım kargodan alsam sıkıntı yaşarmıyım?yoksa gidip test mi yapmam lazım diyelimki yaptım hangi programlar doğru sonuçları verir?
aklıma bir konu daha takıldı şu anki işlemcim core 2 duo e6600 2.40 ghz bu işlemciyle darboğaz yaşarmıyım gerçi çok acayip oyunlar oynamıyorum.pubg lite ets 2 lol csgo vs oynuyorum burda darboğaz yaşarmıyım?

Son düzenleme:
Öncelikle DDR2 bir sisteme yatırım yapmanızı önermem kartı alicaginiz kişi kartın çalışıp çalışmadığını,işi değerlerini vs hepsini videoda göstersin ve birde stres testine soksun son olarak ta mümkünse kapıda ödeme yapin
Ram konusunda ise hiç uğraşmayın işlemciyi anakarti Rami satıp bira ekleyip DDR3 e veya 4 e geçin.

Öncelikle DDR2 bir sisteme yatırım yapmanızı önermem kartı alicaginiz kişi kartın çalışıp çalışmadığını,işi değerlerini vs hepsini videoda göstersin ve birde stres testine soksun son olarak ta mümkünse kapıda ödeme yapin
Ram konusunda ise hiç uğraşmayın işlemciyi anakarti Rami satıp bira ekleyip DDR3 e veya 4 e geçin.
Anladım. Aklımda olanda o şekilde aslında peki ucuz yollu 2.el anakart lar da ne tavsiye edersiniz ve alırken nelere dikkat etmeliyim?

PCI e yuvası olup olmadığını nereden anlayabilirim. Aynı anakartta Radeon HD 6850 kullanıyordum bozuldu. GeForce GT 710 çalıştırır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı