Çözüldü MSI Notebook: Harici Ekran Kartı Sürekli Devrede

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

angelussia

Hectopat
Daha fazla  
NVIDIA GTX 950m ekran kartı, Intel Graphics 530'a geçiş yaparken masaüstünde yarım-çeyrek saniye bir donma oluyor ve gerçekten rahatsız edici.

Ayrıca bu yaklaşık 15-20 snde bir oluyor, masaüstünde hiçbir işlem yapmadan birden NVIDIA ekran kartına geçiş yapıyor. Neredeyse sürekli onu kullanıyor. Çok nadir Intel 530 kullanıyor. Video izlerken Intel 530 kullanıyor ama mouse kımıldatsam anında NVIDIA'ya geçiyor ve geçerken de takılma hissediyorum.
MSI olduğu için notebook açma tuşundan anlayabiliyorum, turuncu olunca NVIDIA, mavi olunca Intel'i kullanmış oluyor.
Nvidia kartını devre dışı bırakıp, sadece oyunlarda kullansam diyorum ama sağlıklı bir yöntem mi emin değilim. Oyunlarda asla Intele geçme gibi bir problem yok, bilgisayarın en hafif işlerde bile Nvidia'yı kullanma problemi var kısacası. Facebook'ta 15-20 sn 530 kullanıyor,azıcık aşağı indirsem sayfayı anında Nvidia'ya geçiyor ve onla devam etmeye başlıyor. Yani bilgisayarı akıcı kullanmak için 950m devre dışı bırakmam gerekiyor.

Windows 10
840 evo 250gb
i7 6700hq

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt Yöneticisi'nden harici ekran kartını devre dışı bırakman bir sorun oluşturmayacaktır. Ancak sorunu MSI bilgisayarda yaşadığından programlarla çözebilirsin diye düşünüyorum. Bilgisayarın modu Sport'ta mı? Güç seçeneklerinde "yüksek performans" planı mı seçili? Eğer böyleyse gayet normal.

Nvidia forumundaki yetkili arkadaş geforce experience silin dedi,sildim düzeldi.Çok fazla kişide olmuş aynı problem 378.78 driverından sonra.Bir sonraki driverda düzelir heralde.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı