MSI Optix G241VC alınır mı?

DenizG101

Hectopat
Arkadaşlar, başlıkta belirttiğim monitör satın alınır mı? MSI ne kadar başarılı bu işte?

Ürün linki;

Not: Arkadaşlar, önerilere açığım ama lütfen IPS panel önermeyin, tercihim VA ekran.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden IPS istemiyorsunuz?

Gecikmeden ise bu VA çoğu IPS ile aynı gecikmede.

Monitör iyi güzel de 75Hz için 1300TL,(Akakceden baktım) çok yazık olur.

Neden IPS istemiyorsunuz?

Gecikmeden ise bu VA çoğu IPS ile aynı gecikmede.

Monitör iyi güzel de 75Hz için 1300TL,(Akakceden baktım) çok yazık olur.
Hocam bugün Mediamarkt'ta biraz gezdim IPS ve VA paneller arasında karşılaştırma yaptım ve VA panelin siyah tonlarını daha iyi verdiğini gördüm birde daha doğal duruyordu(VA panelde görüntü daha akıcıydı).

@DenizG101 VA'ların kontrast oranları çok yüksek olduğundan IPS ve TN'leri siyahlar-beyazlar olarak ezdiği doğru.

Akıcılık ise Hz aynı ise baktığınız IPS'in çok çok yüksek gecikmeli veya VA'nın çok hızlı olmasından kaynakalnıyor olmalı.

Bu bütçede 144Hz VA'lar var bu arada, sistem yeteiyse onlardan öneririm.

@DenizG101 VA'ların kontrast oranları çok yüksek olduğundan IPS ve TN'leri siyahlar-beyazlar olarak ezdiği doğru.

Akıcılık ise Hz aynı ise baktığınız IPS'in çok çok yüksek gecikmeli veya VA'nın çok hızlı olmasından kaynakalnıyor olmalı.

Bu bütçede 144Hz VA'lar var bu arada, sistem yeteiyse onlardan öneririm.
PS4 ile kullanacağım belirtmeyi unutmuşum, daha önceden bir kaç konu açmıştım ama bir türlü karar veremiyorum. Yardımcı olur musunuz? bütçem en fazla 1300 TL yukarısına çıkmamın imkanı yok yani. Şuan aklımda iki model var birisi 24" Samsung diğeri 24" MSI, sizce hangisini tercih etmeliyim?

Ürünler;

Birde MSI'ın panelini Samsung mu üretiyor yine? eğer öyleyse panel kalitesi aynıdır değil mi?

@DenizG101 evet, MSI'ın panelini de Samsung üretiyor.

MSI çok pahalı ve 75Hz için fiyatını hak etmediğini düşünüyorum.

Sizin attığınız ile aynı sayılır fakat 396'nın panelinin 8 bit olduğuna emin olamadığımdan bunu attım, fiyatı da aynı.

MSI kadar iyi değildir ama 350TL daha uygun.

PS4'ün 144Hz destekleyip desteklemediğinden emin değilim, bu yüzden önermedim.
Destekliyorsa öneririm.

Son düzenleme:
@DenizG101 evet, MSI'ın panelini de Samsung üretiyor.

MSI çok pahalı ve 75Hz için fiyatını hak etmediğini düşünüyorum.

Sizin attığınız ile aynı sayılır fakat 396'nın panelinin 8 bit olduğuna emin olamadığımdan bunu attım, fiyatı da aynı.

MSI kadar iyi değildir ama 350TL daha uygun.

PS4'ün 144Hz destekleyip desteklemediğinden emin değilim, bu yüzden önermedim.
Destekliyorsa öneririm.
144HZ veremiyor cihaz ama sıkıntısız çalışabiliyor.

@SkyRose Hocam eğer IPS panelde siyah ayarı çekince siyah renk düzeliyorsa IPS önerinizi de alabilirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı