MSI Optix MAG245R monitör iyi mi?

Evet, bendeki model MAG245r. Bunun dışında G-Sync özelliğini aktif edemedim çünkü Display Port kablosundan bağlantıyı gerçekleştirmem gerekiyor. HDMI ile bağlatı yaptığım için G-Sync gözükmüyor. FreeSync özelliğini var mı bilmiyorum, nereden öğrenebiliriz söylerseniz ona da bakabilirim. Ayrıyeten görüntü ayarlarından HDMI ile 144 Hz seçeği de çıkıyor.

G-SYNC invidia, FreeSync AMD ekran kartları için sizde hangisi var ise, galiba 2'si için de DP kablosu gerekiyor nasıl açıldığı veya bakıldığı hakkında bir fikrim yok ama umarım 2'si de var dır.

Siz kaç tl ye almıştınız ben hepsiburadadan 1450 tl ye aldım dün almama ramen hâlâ işlem görmedi.

G-Sync invidia, FreeSync AMD ekran kartları için sizde hangisi var ise, galiba 2'si için de DP kablosu gerekiyor nasıl açıldığı veya bakıldığı hakkında bir fikrim yok ama umarım 2'si de var dır.

Siz kaç TL'ye almıştınız ben Hepsiburada'dan 1450 TL'ye aldım dün almama rağmen hâlâ işlem görmedi.

1456 TL'ye aldım bende. NVIDIA ekran kartı kullanıyorum ancak Display Port'tan bağlantı gerçekleştirmediğim için G-SYNC özelliği gözükmüyor şu an.
@recaii monitörünüz geldi mi?

Son düzenleme:
1456 TL'ye aldım bende. NVIDIA ekran kartı kullanıyorum ancak Display Port'tan bağlantı gerçekleştirmediğim için G-SYNC özelliği gözükmüyor şu an.
@recaii monitörünüz geldi mi?
Hayır hocam;
Screenshot_20210822-121638.png

Bu gün tekrardan müşteri hizmetlerini arayacağım.

galiba 2'si için de DP kablosu gerekiyor nasıl açıldığı veya bakıldığı hakkında bir fikrim yok ama umarım 2'si de var dır.
G-Sync için sadece DisplayPort gerekiyor ama FreeSync için HDMI da iş görüyor.

@ismail34 Hocam monitörüm bugün elime ulaştı ve ölü pixel testine sol altta 1 adet ölü pixele rastladım toz tanesi küçüklüğünde ve ucuza alışımdan dolayı iade etmeyeceğim.
20210827_130143.jpg

@ismail34 hocam monitörüm bugün elime ulaştı ve ölü pixel testine sol altta 1 adet ölü pixele rastladım toz tanesi küçüklüğünde ve ucuza alışımdan dolayı iade etmeyeceğim.
Eki Görüntüle 1150060

Hayırlı olsun hocam, çok dikkatini çekmiyorsa iade etme ancak şu birkaç gün dene içine sinmezse iade et. Hepsiburada'ya para iadesi almak istemediğini ve ürünün değişimini istediğini belirtirsin. Yeni ürün göndermekten yana olurlarsa senin için daha güzel olur. Süreçleri şu şekilde işliyor, sen üründe ölü pixel olduğunu belirtiyorsun, onlar ürünü MSI yetkili servisine gönderiyor. Servis, ölü pixel bulunduğuna dair rapor çıkarıyor ve değişim gerçekleşiyor diye biliyorum. Memnun musun monitörden? İnceledin mi? Işık sızması vs? Görüntüsü hoşuna gitti mi?

Son düzenleme:
Hayırlı olsun hocam, çok dikkatini çekmiyorsa iade etme ancak şu birkaç gün dene içine sinmezse iade et. Hepsiburada'ya para iadesi almak istemediğini ve ürünün değişimini istediğini belirtirsin. Yeni ürün göndermekten yana olurlarsa senin için daha güzel olur. Süreçleri şu şekilde işliyor, sen üründe ölü pixel olduğunu belirtiyorsun, onlar ürünü MSI yetkili servisine gönderiyor. Servis, ölü pixel bulunduğuna dair rapor çıkarıyor ve değişim gerçekleşiyor diye biliyorum. Memnun musun monitörden? İnceledin mi? Işık sızması vs? Görüntüsü hoşuna gitti mi?

Değişim isteyemiyorum çünkü ürün stokta kalmadı stoğuda ben bitirdim zaten, çok küçük bir ölü piksel kesinlikle iade etmeyeceğim sistemim henüz tamamlanmadığı için elimdeki laptopa kutudan çıkan ve bende olan HDMI ile de bağladım ama monitörün menüsünde Windows'ta da 144 Hz seçeneğini bulamadım bir ayar yapmış mıydınız denetim masası vesaire hiçbir yerde seçenek yok.
@İsmail34 monitörün driveri var mı 60 Hz üstü hiçbir Hz bulunmuyor.

Son düzenleme:
Değişim isteyemiyorum çünkü ürün stokta kalmadı stoğuda ben bitirdim zaten, çok küçük bir ölü piksel kesinlikle iade etmeyeceğim sistemim henüz tamamlanmadığı için elimdeki laptopa kutudan çıkan ve bende olan HDMI ile de bağladım ama monitörün menüsünde Windows'ta da 144 Hz seçeneğini bulamadım bir ayar yapmış mıydınız Denetim Masası vesaire hiçbir yerde seçenek yok.
@İsmail34 monitörün driveri var mı 60 Hz üstü hiçbir Hz bulunmuyor.

Ben kutu içerisinden çıkan HDMI kablosunu direkt ekran kartına bağladım ve NVIDIA Denetim Masası'na girip çözünürlük ayarlarından 19020x1080p seçip, 60 Hz yazan kısmı 144 Hz'a ayarladım.

Dosya Ekleri

• x3.JPG
    x3.JPG
    81,9 KB · Görüntüleme: 34

Geri
Yukarı