Çözüldü MSI Optix MAG271CV HDMI ile 144Hz alabilir miyim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

unkas124

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Başlıkta belirttiğim monitörü HDMI ile 144Hz'e alabiliyor muyum? MSI'ın kendi sitesinde yapabileceğim yazıyor. Ancak forumlarda 120Hz'ye kadar çıkabileceğim yazıyor.

Çözüm
Kabloya bağlı olarak çıkabilirsin.

1590877628972.png
Çok teşekkür ederim. Peki renk vs konularında bir kayıp yaşar mıyım?
Hayır fark olacağını zannetmiyorum fakat sorunsuz bir deneyim için DP kablo ile kullanılması tavsiye edilir. Muhtemelen kutudan HDMI çıkmıştır, sadece HDMI çıkmışsa 144Hz destekleyen bir kablo göndermiş olmaları lazım. Neticede monitör 144Hz, onu kullanabilirsiniz baktınız problem çıkarıyor kaliteli bir DP kablo alarak yola devam edersiniz.

Ben size başka bir şey söyleyeyim; 1080p VA paneller özellikle muadilleri IPS panellere göre bulanık görünüyor, ekranda sanki koruyucu jelatin varmış gibi bir netlik problemi yaratabiliyor bu tabi modelden modele değişir. Bir de internetteki şişirme yorumların aksine MSI Optix MAG monitörler renk, kalibrasyon, tepki süresi ve siyah dengesi (gamma) açısından başarısız bir seridir. Az para vermediğinizi tahmin ediyorum, imkanınız varsa iade edin ve IPS panel bir monitör alın çok daha memnun kalırsınız derim. Örneğin 24G2U, XG2405 ve VG249Q modellerini araştırmanızı tavsiye ederim. Optix MAG monitör alıp yan yana başka VA ve IPS panel monitörler ile karşılaştırdıktan sonra elden çıkarmış birisi olarak yazıyorum bunu. Bu forumda defalarca Optix MAG monitörlerden uzak durulmalı şeklinde mesajlar yazılmıştı ama tabi kusurların farkında olmadan beğenenler de çıkabiliyor, ben sadece yakın fiyata daha iyi monitörler alabilirsiniz demek istedim.

Hayır fark olacağını zannetmiyorum fakat sorunsuz bir deneyim için DP kablo ile kullanılması tavsiye edilir. Muhtemelen kutudan HDMI çıkmıştır, sadece HDMI çıkmışsa 144Hz destekleyen bir kablo göndermiş olmaları lazım. Neticede monitör 144Hz, onu kullanabilirsiniz baktınız problem çıkarıyor kaliteli bir DP kablo alarak yola devam edersiniz.

Ben size başka bir şey söyleyeyim; 1080P VA paneller özellikle muadilleri IPS panellere göre bulanık görünüyor, ekranda sanki koruyucu jelatin varmış gibi bir netlik problemi yaratabiliyor bu tabii modelden modele değişir. Bir de internetteki şişirme yorumların aksine MSI Optix MAG monitörler renk, kalibrasyon, tepki süresi ve siyah dengesi (gamma) açısından başarısız bir seridir. Az para vermediğinizi tahmin ediyorum, imkanınız varsa iade edin ve IPS panel bir monitör alın çok daha memnun kalırsınız derim. Örneğin 24G2U, XG2405 ve VG249Q modellerini araştırmanızı tavsiye ederim. Optix MAG monitör alıp yan yana başka VA ve IPS panel monitörler ile karşılaştırdıktan sonra elden çıkarmış birisi olarak yazıyorum bunu. Bu forumda defalarca Optix MAG monitörlerden uzak durulmalı şeklinde mesajlar yazılmıştı ama tabii kusurların farkında olmadan beğenenler de çıkabiliyor, ben sadece yakın fiyata daha iyi monitörler alabilirsiniz demek istedim.

Bilgiler ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Tavsiyelerinizi düşünüp değerlendireceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı