MSI P35 Platinum CPU Voltaj Ayarlayamıyor

Queph

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bende MSI P35 Platinum var. İlk başlarda normal çalışıyordu, elektrik kesildikten sonra anakartın voltaj ayarlayamadığını fark ettim. Yani bende Q9400 var. CPU Voltageyi "Auto" yapınca mavi ekran alıyorum ama manuel olarak 1.275V yapınca sıkıntısız çalışıyor. Sorunu nasıl çözebilirim?

CPU: Core 2 Quad Q9400
GPU: ATI Radeon HD 3650
Anakart: MSI P35 Platinum (Güncel BIOS)
RAM: 4(2x2) GB DDR2 800 Mhz
Power: 350W

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakarttaki tüm elektriği boşaltıp CMOS sıfırlaması yapın. Elektrikler kesildikten sonra böyle sıkıntılar yaşanabiliyor. Güç kaynağın kalitesiz ise arızalanmış olabilir. Elle voltaj ayarı yaptığında yine mavi ekran alırsan farklı bir güç kaynağı ile denemelisin. İşlemci çekirdeğine dalgalı giden voltaj bu hata sebep olabiliyor.

Anakarttaki tüm elektriği boşaltıp CMOS sıfırlaması yapın. Elektrikler kesildikten sonra böyle sıkıntılar yaşanabiliyor. Güç kaynağın kalitesiz ise arızalanmış olabilir. Elle voltaj ayarı yaptığında yine mavi ekran alırsan farklı bir güç kaynağı ile denemelisin. İşlemci çekirdeğine dalgalı giden voltaj bu hata sebep olabiliyor.
Hocam CMOS'u sıfırlamıştım, değişen bir şey olmamıştı. Yinede ilginiz için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı